Aralık 8, 2023

Analist Lider Altcoin’de Yükseliş Bekliyor: “Kaçınılmaz Yükseliş Kapıda”

Yaygın olarak takip edilen bir analist, lider altcoin Ethereum’un (ETH) büyük bir yükselişe hazırlandığına iddia ediyor.

Bluntz takma adıyla tanınan analist, Ethereum’un kripto para piyasasındaki önemli bir evreyi tamamladığını ve birikim aralığını geride bıraktığını belirtti. Analist, Ethereum’un artık resmi olarak boğa bölgesine adım attığını ifade ediyor. Analistin gözlemlerine göre, Ethereum’un bu dönemeç noktası, özellikle Ethereum’un Bitcoin’e karşı performansında önemli bir artış yaşanması beklentisiyle yatırımcılar için çeşitli fırsatlar sunabilir.

Bluntz’a göre, bu dönemde Ethereum’un performansındaki değişiklik, özellikle ETH/BTC işlem çiftine odaklanan yatırımcıları etkileyecek ve Ethereum’un Bitcoin karşısında güçlü bir performans sergileme potansiyelini ortaya koyacak.

“ETH artık bir buçuk yıl süren birikim aralığını iyi bir biçimde ve gerçek anlamda aştı. 

Sadece, ETH/BTC üzerinde işlem yapmakla meşgul olan herkesi yakalayacak kaçınılmaz şiddetli yükseliş bekliyorum.”

Ethereum usdt grafiği

Ethereum, basın zamanında 2.373 dolar seviyesinde işlem görüyor. Bitcoin ile eşleştirildiğinde Ethereum, 0,05462 BTC’den işlem görüyor. Son dönemdeki Bitcoin rallisi ETH’nin BTC karşısında güç kaybetmesine neden oldu.

Analistin radarındaki bir diğer altcoin katman 1 akıllı sözleşme blockchain’i Sui (SUI). Bluntz’a göre Sui, birikim aşamasından çıkmaya hazırlanıyor.

“SUI, yükselişe aşamasına hazır görünen yeni bir kripto para. İlk listeleme yükselişinin ardından %80’lik bir düşüş yaşadık ve şimdi çok güzel bir birikim dönemi oluştu.” 

SUI fiyat analizi

Sui, yazının yazıldığı sırada Bluntz’un birikim aralığının biraz üzerinde 0,681 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Bluntz, Bitcoin‘in mevcut fiyat hareketliliği hakkında da özgün bir perspektif sundu. Bluntz’un analizine göre, BTC’nin değerindeki yükseliş, 36.000 dolar seviyelerinden başlayan bir momentum ile devam edecek gibi görünüyor. Bu, diğer birçok trader’ın, özellikle de piyasa derin bir düzeltme beklerken, Bitcoin’in beklenmedik bir yükselişe geçebileceği anlamına geliyor.

 “Tek gördüğüm, insanların kâr etmesi ve yaklaşmakta olan %10-15’lik geri çekilme konusunda uyarıda bulunması. 36.000 dolardan başlayan bu yükselişin nereye kadar uzanacağını görmeye hepiniz hazır değilsiniz.”

Bitcoin USDT grafiği

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, kripto para topluluğu Bluntz’un analizine dayanarak, Elliott Dalga teorisinin Bitcoin’in gelecekteki yolculuğunu şekillendirebileceğini öğreniyor. Bu teori, yükseliş trendindeki bir varlığın beş dalgalı bir ralliye sahip olduğunu savunur ve her bir dalga da kendi beş alt dalgasını içerir. Bluntz’un grafik analizine göre, Bitcoin’in beş dalgalı yükselişi henüz tamamlanmadan önce 53.000 dolara kadar yükselebileceği öngörülmektedir.

Lider kripto para basın zamanında 43.435 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?