Analist Lark Davis: Son Bitcoin Düşüşü Sıra Dışı Değil, BTC Durdurulamaz

Popüler kripto analisti Lark Davis, Bitcoin yatırımcılarının Elon Musk’ın yorumları veya Çin’in kripto yasaklarınından kaynaklandığı düşünülen Bitcoin’in (BTC) son fiyat düşüşü konusunda endişelenmemesi gerektiğini söylüyor.

CoinGecko, Bitcoin’in son yedi gün içinde fiyatının %20’den fazla düştüğünü belirtiyor, bu düşüşün muhtemelen Musk’ın geçen hafta Tesla’nın BTC’nin enerji kullanımına ilişkin endişeleri gerekçe göstererek Bitcoin’i artık alımlar için kabul etmeyeceğini açıklaması ve Çin’deki gelişmeler nedeniyle olduğu düşünülüyor.

Elon Musk’ın Bitcoin ile ilgili tweet’lerinin ve Bitcoin’in fiyatındaki önemli düşüşün ardından kripto alanında çok fazla yaygara var.  Musk, Twitter’da, şirketin BTC hisselerini satıp satmayacağına dair çelişkili açıklamalarla bu hafta piyasalarda belirsizliği körüklemeye devam etti. Yazım sırasında BTC kırmızı renkte işlem görüyor ve amiral gemisi coin 35.000 dolar seviyesinden fiyatlandırılıyor.

Bununla birlikte Davis, 347.000 YouTube abonesine Bitcoin’in sayısız geri çekilmenin altından kalkabileceğinin kanıtı olarak 2017 boğa koşusuna dönüp bakmalarını söylüyor. Analist, boğa koşusunun %30-45 aralığında dört farklı düzeltme gördüğünü belirtti. Bitcoin’in, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64.863 dolardan 90 günün en düşük seviyesi olan 42.207 dolara(video sırasındaki fiyat) düşerken yaşadığı,% 35’lik düşüş, amiral gemisi kripto varlığının 2017 boğa piyasası düzeltmeleri aralığında olduğunu gösteriyor. BTC’nin yazım sırasındaki seviyesine kadar yaşadığı %40’lık düşüş de yine bu aralık içinde bulunuyor.

Davis, fiyatların 2021’in geri kalanı için çok daha yüksekte hareket edeceğini tahmin ederek “mevcut boğa koşusunun daha yeni başladığını” savunuyor.

“Bir miktar uzaklaşmalısınız. Buradaki büyük resme bakmalısınız. Şu anda Bitcoin ile ilgili şahit olduklarımız endişelenecek bir şey değil. Bu, kripto para piyasalarında gördüğümüz oldukça tipik bir durum. Birkaç hafta içinde, şanslar her şeyin mega boğa haline döneceği şeklinde. Herkes bunun yeni para paradigması olduğundan ve diğer şeylerden bahsedecek …

Bu, kripto paranızı panik satışı yapmanın zamanı değil. Panik satın alımı ile kripto para alma zamanı. Bunlar harika satın alma fırsatları. “

Çin ile ilgili yasaklama haberlerinden ve Bitcoin’in dramatik çöküşünden sonra twitterdan konuyla ilgili yorum yapan Davis:

“Önümüzdeki 24 saat içinde, balinaların ve kurumların bu dipte yüksek miktarda Bitcoin topladığına dair daha fazla rapor çıktığını göreceğiz. Oyunun nasıl oynandığını biliyorlar!

Bir ülkenin Bitcoin’i yasakladığı söylentisinden insanların korkuyor olması gerçekten komik, gerçekten de bazı yatırımcıların piyasada neler olup bittiğine dair hiçbir fikrinin olmadığını gösteriyor.” yorumunda bulunan Analist, BTC’nin durdurulamaz olduğunu belirtti.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : daily hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.