Analist Justin Bennett: Bu Önemli Fiyat Seviyesi, 2021’in Geri Kalanı İçin Bitcoin’in Kaderini Belirleyebilir

0

Kripto analisti ve trader’ı Justin Bennett, kritik bir fiyat seviyesinin yılın geri kalanı için BTC’nin yörüngesini belirleyebileceğini düşünüyor.

Yakından takip edilen stratejist, 67.000 takipçisine Bitcoin için 40.000 dolar aralığında bir düzeltmenin mantıklı göründüğünü ve BTC bu seviyeye ulaştıktan sonra meydana gelecek fiyat hareketlerinin oldukça önemli olduğunu belirtti.

“Haftalık 40.000 dolar’lık ana seviyeye geri çekilme burada çok mantıklı. Bu olacağı anlamına gelmiyor ama dikkate alınması gereken bir senaryo.” 

Haftalık grafiğe bakıldığında Bennett, Bitcoin’in yerel bir zirve oluşturduğu Nisan ayına benzer bir model oluşturabileceğini öne sürüyor.

Analist beklediği kırılmadan sonra, büyük olasılıkla önde gelen kripto para biriminin 2021’in geri kalanında kaderini belirleyebilecek bir karar verebileceği önemli bir fiyat seviyesine geri döneceğini öngörüyor.

“39.300 dolar, gittiğimizi düşündüğüm yer. Oradan, muhtemelen higher high mı yoksa lower high mı alacağımıza karar vermek için 48.000 dolar – 49.000 dolar’a bir sıçrama… Orada gerçekleşecek lower high veya higher high, yılın geri kalanını anlatacak.”

Ethereum’u da inceleyen Bennett, kripto varlığın bu haftaki keskin düşüşünün bir ayı tuzağı olduğunu doğrulamak için önemli bir direnç alanının üzerinde kapanışa ihtiyacı olduğunu söylüyor. Bu gerçekleşmeden önce analist, 3.300 dolar’lık alanın ETH’yi daha fazla düzeltmeye karşı savunmasız bıraktığını ekliyor.

“ETH’nin Salı günkü satışın yanlış bir kırılma/ayı tuzağı olduğunu doğrulamak için 3.550 – 3.700 dolar bölgesinin üzerinde kapanış yapması gerekiyor.

O zamana kadar, 3.330 destek seviyesi 2.900 dolar’ın altında bir kapanışa maruz kalabilir.”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın