Mart 19, 2024

Analist Gemileri Yaktı: Bitcoin Parabolik Ralli için Adım Adım İlerliyor!

Yakından takip edilen kripto stratejisti Credible, Bitcoin altcoin’lerden likidite çalma zamanının geldiğini düşünüyor.

Credible, X sosyal medya platformundaki 382.300 takipçisine Bitcoin’in çok yakında altı haneli bir fiyat etiketine doğru parabolik bir yükseliş yaşayacağını öne sürdü.

Credible, Elliott Dalga teorisini kullanarak, bir varlığın yükseliş eğiliminde olduğu bir dönemde genellikle konsolidasyon dönemlerini takip eden beş dalgalı rallilerin tamamlandığını belirtiyor. Trader’ın grafiğine bakıldığında, BTC’nin 105.000 dolar seviyelerine kadar yükselebileceğini tahmin ediyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Bitcoin’in kaldıraç kullanan trader’lar tarafından yönlendirilen 70.000 dolarlık fiyat aralığına doğru kısa süreli bir ralli kaydetmesi olası.

Credible’a göre, BTC’nin açık faizi (OI) yükselişte ve artışta, bu da muhtemelen aşırı kaldıracı temizlemek için 63.000 dolar civarına bir düzeltme göreceğimizi işaret ediyor.

bitcoin fiyatı yeni zirvelere hazır

“Fonlama hala istikrarlı seyrediyor ancak OI’nin bu aralıkta yeniden oluşmaya başladığını belirtmek önemli. Yerel zirvelerimize yaklaştığımızda OI’de bir artış görürsek, sonrasında aşağı yönlü bir akış yaşanabileceğini ve piyasanın henüz tam olarak genişlemeye hazır olmayabileceğini göz önünde bulundurmalıyız.

Daha uzun vadeli bir perspektifle, pek bir şey değişmiyor. Sadece BTC’de birkaç gün daha sabırlı olmamız gerektiği ve 63.000 dolar seviyelerinin bir kez daha test edilebileceği anlamına geliyor. Şimdilik, odaklanmamız gereken yerel zirvelerimiz.”

Kaynak : The Daily Hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?