Ocak 29, 2024

Analist Geçmişe İşaret Etti: O Altcoin Tarihi Çöküşü Her An Tekrar Edebilir!

Kripto para analisti Benjamin Cowen, yakın zamanda yaptığı Ethereum tahminiyle dikkat çekti. Cowen, ETH’nin 1000 dolar seviyesinin altına düşme potansiyeli olduğunu belirterek uyardı.

Cowen’ın analizi büyük ölçüde Ethereum’un geçmiş davranışlarına dayanıyor. Analist, ETH’nin yeni bir boğa evresine geçmeden önce genellikle en az iki kez ana döngü düşüklerinin bütünlüğünü yeniden test ettiğinin altını çizdi. Bu model, 2015, 2016 ve 2020’deki döngü düşüklerinin yeniden test edilmesinde açıkça görülüyor. Ancak Cowen’a göre, 2022’deki düşük nokta henüz bu kritik yeniden testten geçmedi.

Ethereum’un fiyat hareketinin başlangıçta ETH/BTC çiftinde ortaya çıkacağını, ardından da muhtemelen bu yıl içinde ETH/USD çiftinde bir tepki olacağını öngörüyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere bu model, Ethereum’un tarihsel olarak düşük bir seviyeye ulaşıp daha sonra bunu tekrar test etmekten kaçınma eğiliminin gözlemlenmesiyle destekleniyor. Bu da fiyatın bir şekilde 1000 doları yeniden test edeceği anlamına geliyor.

Ancak analist Ethereum ETF onayı başta olmak üzere birtakım dış faktörlerin bu çöküşü geciktirebileceğine inanıyor. Fiyat şu an 2268 dolardan işlem görüyor olsa da kripto para piyasası doğası gereği oldukça hareketli olabileceğinden olası düşüş ve yükselişler her an ortaya çıkabilir.

Kaynak : ETHNews
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?