Eylül 23, 2023

Analist, Ethereum’da Bu Seviyeyi Bekliyor: Yeniden Biriktirmeye Başlayacağım!


Kripto para piyasaları, sürekli olarak analistlerin ve yatırımcıların dikkatini çekmeye devam ediyor. Son zamanlarda Ethereum’un durgun performansı, bu popüler kripto paranın geleceği hakkında birçok tahmine yol açtı. Lider altcoin, teknik analistlerin gözünde ilginç bir seyir izliyor gibi görünüyor ve bu durum, piyasanın geleceği hakkında bazı önemli ipuçları sunabilir.

Analist Bluntz’un Ethereum (ETH) hakkındaki son değerlendirmesi, kripto paranın teknik analizine dayanıyor. Bluntz, Ethereum’un yükselen üçgen formasyonu içinde işlem gördüğünü belirtiyor. Yükselen üçgen, genellikle bir varlığın fiyatının daralan bir aralık içinde hareket ettiği ve bu aralığın sonunda büyük bir fiyat hareketinin olasılığını artırdığı bir teknik formasyondur. Bu nedenle Ethereum’un yükselen üçgen içinde bulunması, birçok yatırımcının dikkatini çekiyor.

Analiste göre, Ethereum’un (ETH) yükselen üçgen içindeki bu düzeltici hareketin son aşamasına yaklaşıldığına işaret ediyor. Ethereum’un bu hareketi tamamlamak için “higher low” (önceki dip seviyeden daha yukarıda yeni bir dip seviye) kurulumu oluşturabileceğini öne sürüyor. Analist Bluntz, Ethereum’un bu higher low kurulumunu oluşturarak düzeltici hareketi tamamlayabileceğini ve yükseliş eğilimine girebileceğini öngörüyor.

“Eğer ETH bir kez daha yeni bir dip seviyeye düşerse ve bu seviye 1.430 ila 1.440 dolar arasında kötü bir seviyeye olursa, hiçbir soru sorulmadan kesinlikle daha uzun vadeli çantalar satın alırım. Çünkü genel olarak hala ana dip noktasının test edildiğini düşünüyorum ve bu muhtemelen burası bir çeşit birikim dönemidir (kabaca 1.400 ila 2.000 dolar arasında) ve o zaman bu aralığın dip kısmından satın almak olur.

Bir sonraki adımımda, kendimi tüm zamanların potansiyel olarak yeni en yüksek seviyelerine long pozisyonlar alacak şekilde konumlandıracağım.”

Popüler analist, lider altcoin Ethereum’un kısa vadedeki muhtemel fiyat hareketi hakkında da şunları söyledi:

“Şu anda muhtemelen burada hâlâ iş başında olduğumuzu düşünüyorum. Muhtemelen bir süre daha yanlara doğru ilerleyeceğimizi ve ardından yeni bir dip seviyeye (yaklaşık 1.430 dolar) düşeceğimizi düşünüyorum.” 

Ethereum basın zamanında 1.593 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?