Şubat 9, 2022

Analist Cred’e Göre Bitcoin (BTC) Şuan “Aşırı Boğa” Durumunda: “Agresif Yükseliş Yolda Olabilir!”

Yakından takip edilen kripto analisti ve trader’ı Cred’e göre, Bitcoin (BTC) için birkaç aylık düşüş trendinden kurtulduğumuz dönem sonrası agresif yükselişler gelebilir.

Yeni bir strateji oturumunda konuşan Cred takma adlı analist, Bitcoin’in 58.800 dolar ile 35.000 dolar arasında geniş bir aralıkta işlem gördüğünü ve orta noktanın yaklaşık 46.930 dolar olduğunu belirtti.

Bitcoin fiyatı, 35.00 dolarlık aralık desteğine saygı duyarak, şu anda 46.930 dolarlık bir seviyenin orta noktanın civarında bir dirençle karşı karşıya olabileceği konusunda da uyardı.

“Hazırladığım grafikte de görülebileceğiniz gibi, bu aylık ve haftalık seviyede 44.000 ile 47.000 dolar arasında bir direnç yığını var ve bunun üzerinde yığılmış yüksek zaman dilimli hareketli ortalamalar da yer alıyor, bu durum belki de nihai geri dönüş hedeflerinden önce bir mum göstermek için olabilir.”

Cred’e göre Bitcoin’in orta seviyelerdeki tepkisi oldukça önemli çünkü BTC’nin ralliyi sürdürüp, sürdüremeyeceğiyle ilgili veya hedefindeki desteğe kadar olan tüm yolu düzeltip düzeltmeyeceğiyle ilgili tüm karar bu orta seviyede belirlenebilir.

“46.900 dolarlık alanda gerçekleştirilecek hareket önemli, buradaki olumlu bir tepki bizi 58.800 dolarlık seviyeye doğru hareket ettirebilir, bu oldukça mümkün. Belki de yaşanabilecek bir geri çekilme ile daha düşük seviyelerden bir sıçrama yakalamamız için de bir şans yaratılabilir.”

Analiste göre orta noktanın bir direnç yaratacak ancak Bitcoin’in sadece 46.900 doları geçmesi halinde 58.800 dolara doğru yükselişinin önündeki engelleri de kolayca aşabileceği bir ‘aşırı yükseliş’ durumunu da anlattı.

Cred, BTC’nin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 dolardan 33.000 dolara düştüğü ve anlamlı bir sıçrama olmadan Kasım’dan Ocak’a kadar Bitcoin’in fiyat hareketinden de bahsetti. Kripto analistinin yükseliş durumunda, BTC’nin anlamlı bir düzeltme yapmadan parabolik bir ralliye girmesinin de mümkün olduğunu düşünüyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Daily Hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.