Analist: Bu Tarihe Kadar Bitcoin’de Ralli Olmayacak!


Yaygın olarak takip edilen bir kripto analisti olan Benjamin Cowen, Bitcoin (BTC) yatırımcılarının en az birkaç ay daha ralli beklememesi gerektiğini iddia etti. Cowen, Bitcoin’in mevcut piyasa koşulları altında, yükselişe geçmeden önce Eylül veya Ekim ayına kadar düşüş trendinde kalabileceğini öngörüyor. Kripto strateji uzmanı, geçmiş verileri analiz ederek, Bitcoin’in bu süreçte nasıl bir yol izleyebileceğine dair önemli ipuçları sunuyor.

Benjamin Cowen, BTC’nin 2019 grafiğine bakarak, Bitcoin’in benzer bir düşüş trendinden çıkmasının 202 gün sürdüğünü ve bu modelin bu kez de tekrarlanabileceğini ifade ediyor. Cowen, Bitcoin’in tarihsel olarak belirli dönemlerde benzer hareketler sergilediğini ve bu durumun yatırımcıların gelecekteki fiyat hareketlerini tahmin etmelerinde yardımcı olabileceğini vurguluyor. 2019 yılında yaşanan benzer bir düşüş trendi, yatırımcılar için önemli bir referans noktası olabilir.

Cowen, “Bitcoin’in zirveye çıktığı andan, gerçekten kanaldan çıktığı ana kadar olan 2019 zirvesinden bu konudaki zaman aralığına bakarsanız, pandemi çöküşü hariç, yaklaşık 202 gün sürdü” diyor. Bu, Bitcoin’in tarihsel verilerine dayanan bir analiz olup, yatırımcıların gelecekteki fiyat hareketlerini tahmin etmelerinde önemli bir rol oynayabilir. Cowen’in analizine göre, BTC’nin benzer bir düşüş trendi izlemesi durumunda, yatırımcıların sabırlı olmaları gerekecek.

Bitcoin fiyat analizi

Cowen, piyasa değerine göre en büyük kripto varlığın 114 gündür düşüş eğiliminde olduğundan düşüşten çıkış tarihinin yaklaşık 90 gün sonra yani Ekim ayında olacağını söylüyor. Ancak tam olarak 2019’daki gibi ilerlememe ihtimalinin olduğunu da belirtiyor.

“Bitcoin’in şu an nerede olduğuna ve şu ana kadar bu kanalda ne kadar süredir olduğuna bakarsanız yaklaşık 114 gün veya 115 gün oldu. 202 gün aslında sizi Ekim ayında tamamen dışarı çıkartır…

Nerede olduğumuzu düşünmek biraz ilginç, dolayısıyla kısa vadede bu trend çizgisinin önemli hale gelme ihtimali var. Bu, tam olarak 2019’daki gibi ilerleyeceği anlamına gelmiyor. Trend çizgisini zaten üç kez test ettik.

2019’da da benzer bir kanalımız vardı, sanırım onu ​​aşmadan önce üç veya dört kez test ettik, bu yüzden bu aklınızın bir köşesinde kalması gereken bir şey.”

Bitcoin tarihi veriler

Bitcoin, bu yazının yazıldığı sırada 57.499 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Sonuç olarak, Benjamin Cowen’in analizleri, Bitcoin’in kısa vadede önemli bir ralli başlatamayabileceğini ve yatırımcıların bir süre daha beklemeleri gerekebileceğini ortaya koyuyor. BTC’nin tarihsel verileri ve mevcut piyasa koşulları, yatırımcıların sabırlı olmalarını ve piyasa hareketlerini yakından takip etmelerini gerektiriyor. Cowen’in öngörüleri, kripto piyasasındaki belirsizlikleri ve potansiyel riskleri anlamak adına önemli bir rehber niteliği taşıyor. Yatırımcılar, Bitcoin’in olası hareketlerini değerlendirirken bu tür analizlere dikkat etmeli ve stratejilerini buna göre şekillendirmelidir.

Canlı piyasa verilerine buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?