Aralık 3, 2023

Analist Bu İki Altcoin’de Yukarı Yönlü Kırılma Bekliyor: İşte Yükseliş Sinyalleri!

Kripto para dünyası, sürekli bir değişim ve hareketlilik içinde bulunuyor. Son zamanlarda, piyasanın önde gelen kripto stratejistlerinden biri olan Inmortal, Ethereum (ETH) ve Chainlink (LINK) gibi popüler dijital varlıkların yükselişe geçmeye hazır olduğu konusunda olumlu sinyaller gönderiyor. Peki, bu altcoin analizinin arkasında ne gibi faktörler var?

Inmortal’ın dikkatini çeken ilk önemli nokta, Ethereum‘un dört saatlik grafikte oluşturduğu üçgen formasyonundan çıktığı. Üçgen formasyonları, teknik analizde trend değişimini işaret eden güçlü göstergelerden biridir. Ethereum’un bu formasyondan çıkarak yukarı yönlü bir harekete geçmesi, kripto varlığının teknik açıdan güç kazandığını ve yeni bir yükseliş trendinin başlamış olabileceğini gösteriyor. Inmortal’a göre, Ethereum’un bu yükseliş eğilimi devam ederse, kripto varlığının değeri daha da artabilir.

 “ETH bunu yapmaya hazır. Bu sefer gerçekten hazır.”

Ethereum grafiği

Chainlink (LINK) ise Inmortal’ın analizinde özel bir yer tutuyor. Merkezi olmayan oracle ağı olarak bilinen Chainlink, Inmortal’a göre yükselen üçgen formasyonunu başarıyla kırmış durumda. Bu, LINK’in önemli bir direnç seviyesini aşarak yükselişe geçtiği ve analiste göre 17,00 dolarlık hedefe doğru ilerleme potansiyeli taşıdığı anlamına geliyor. Yatırımcılar için bu, altcoin fiyatının yükselme ihtimalini güçlendiren bir faktör olarak değerlendirilebilir.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Bitcoin’e (BTC) gelince, Inmortal, kripto kralının art arda higher low kurulumları (bir önceki dipten daha yukarıda yeni dip) oluşturmasının ardından son bir buçuk ayda güçlü bir yükseliş trendini sürdürmeyi başardığını söylüyor.

“Short pozisyon iyi bir fikir değil. Son 45 günde açılan tüm short pozisyonlar ya durdurulur, tasfiye edilir ya da su altında kalır. Bu arada piyasa higher low’lar yapmaya devam ediyor.”

Bitcoin BUSD grafiği

Bu yazının yazıldığı sırada lider kripto para Bitcoin, son 24 saatte %2’nin üzerinde artışla 39.558 dolardan işlem görüyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?