Analist: Bu Fiyat Aralığı, Önümüzdeki Birkaç Hafta İçin Bitcoin’in “Yeni Evi” Olabilir

0

Bitcoin’in fiyatı son zamanlarda yükseklerden daha çok diplere tanık oldu. Bununla birlikte, yazım sırasında, en büyük kripto para biriminin fiyatı yeşil bölgeye yeni girmiş durumda ve yaklaşık 39 bin dolarla işlem görüyor: Bitcoin son 24 saatte yüzde 12 civarında büyüme kaydetti.

Mevcut birçok gösterge arasında 21 Haftalık Üstel Hareketli Ortalama (WEMA), Bitcoin için önemli bir referans noktası olarak karşımıza çıkıyor. BTC, destek olarak 21 WEMA’ya tutunduğunda, bu genellikle boğa koşusuna devam edeceği anlamına gelir.

Bununla birlikte, Bitcoin bu seviyeyi şu an için destek olarak elinde tutmuyor ve Bitcoin’in fiyatının yükselmesi için bu desteği geri alması gerekiyor. Peki, Bitcoin bunu başarabilir mi?  Konuyla ilgili yorum yapan analist Rekt Capital şunları söyledi:

“21 WEMA’nın, BTC’nin 40.000 dolar seviyesine (yani 21 WEMA’nın şu anda bulunduğu fiyat seviyesi) doğru geri dönüşü sırasında dirence dönüşmemesi gerçekten önemli.”

Dikkate değer bir başka model, 21 WEMA’nın BTC Wyckoff Dağıtım Aralığının alt kısmıyla mükemmel bir şekilde hizalanması ve BCT’nin bu aralıktan çıkışının şu anda doğrulanmamış olmasıdır. Aynı konuda daha fazla yorum yapan analist, BTC’nin çöküşü onaylaması için, yukarıda gösterilen kama yapısından (siyah) kopması gerektiğini söyledi.

Bununla birlikte, 21 WEMA’nın bir destek olarak kaybedilip daha sonra kendisini dirence dönüştürmesi durumunda piyasada yeni bir düşüş trendinin oluşacağını unutmamak gerekir.

Yukarıdaki grafikte gösterildiği gibi, 21 WEMA (yeşil) destek olarak kaybedilmiş olsa da, 50 WEMA (mavi) destek olarak kalmaya devam ediyor. Analist, aynı duruma dikkat çekerek şunları belirtti:

“Bu, BTC’nin bu iki yakınsama EMA’sının bir sonucu olarak fiyat sıkışması göreceği anlamına gelir. 21 WEMA direnç görevi görebilir ve 50 WEMA üçgen bir piyasa yapısı oluşturmak için destek görevi görecektir.”

Analist ayrıca, üçgenin (33 bin dolar – 42 bin dolar aralığında) önümüzdeki haftalarda “BTC’nin evi” olacağını, ancak üçgen pazar içindeki konsolidasyon aşamasının uzun sürmeyeceğini iddia etti. Analist sözlerini şöyle tamamladı:

“Konsolidasyonun Ağustos ayına kadar süreceğinden şüpheliyim. Bitcoin’in bu üçgeni terk etmesi için daha olası senaryo Temmuz ayında olabilir.” 

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın