Mart 8, 2023

Analist Bu Altcoin’i Dipten Topluyor: %156 Fırlayabilir!

Geçen yıl Bitcoin (BTC) en düşük noktasından satın alarak ün kazanmış bir analist, kripto düşüşünü fırsata çevirdi ve popüler bir altcoin’e yöneldi.

Kripto para piyasalarında DonAlt takma adıyla tanınan analist kripto piyasaları geri çekilirken, portföyüne daha fazla XRP eklediğini söyledi.

Analist, XRP’yi ortalama 0.37 dolardan biriktirmeye başladığını ve 1 doları hedeflediğini belirtti. Altıncı en büyük kripto varlığı, basın zamanında 0.39 dolar seviyesinde işlem görüyor. Bu da analistin hedefine doğru %156 oranında artış yaşanabileceğini gösteriyor.

Analistin bu tahmini, XRP davasında sona doğru yaklaşırken geldi. XRP topluluğunu amicus olarak temsil eden avukat John Deaton’a göre, davayla ilgilenen hakim her an bir özet karar verebilir.

Güncel bir gelişmede hakim Analisa Torres, SEC ve Ripple’ın uzman ifadesini özet karardan hariç tutma önerileri hakkında 57 sayfalık bir karar yayınladı. Buna göre hakim, Ripple’ın SEC’in 1 No’lu Uzmanının ifadesinin çıkarılması yönündeki talebini kısmen kabul etti ve uzmanın görüşünü reddetti. Deaton’a göre söz konusu uzman, XRP’ye yönelik çeşitli algılar oluşturuyordu. Deaton’a göre, bu gelişme, XRP topluluğunun fark yarattığının bir göstergesi.

SEC’in Aralık 2020’de başlattığı zorlu davanın sonucu, muhtemelen XRP’nin fiyatı ve genel olarak kripto paranın geleceği üzerinde büyük sonuçlar doğuracak. SEC, Ripple’ın XRP’yi yıllardır kayıtsız menkul kıymet olarak sattığını iddia ediyor. Mahkemede Ripple’ın hukuk ekibi, SEC’in Ripple’a altcoin ile ilgili endişeleri hakkında adil bir bildirimde bulunmadığını da iddia ediyor.

Ayrıca, XRP’nin faydası, likiditesi ve dağıtımının, varlığı menkul kıymet düzenlemeleriyle tamamen uyumsuz hale getirdiğini söylüyorlar. Şirket buna ek olarak, XRP’yi menkul kıymet olarak değerlendirme kararının, kripto varlığının ana varoluş nedenini doğrudan bozacağını savunuyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : u today
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?