Şubat 12, 2024

Analist Bitcoin Zirvesi İçin Tarih Verdi: “Ralli Aşaması Başladı”

Kripto para piyasaları, sürekli olarak değişen ve karmaşık bir doğaya sahip olmalarıyla bilinir. Bu piyasalarda başarı elde etmek ve kazanç sağlamak, sadece fiyat hareketlerini tahmin etmekle kalmaz, aynı zamanda piyasa trendlerini doğru bir şekilde analiz etmek ve yorumlamakla da yakından ilişkilidir. Bu bağlamda, analist Rekt Capital’ın görüşleri, yatırımcılar arasında dikkat çekti.

Rekt Capital, Bitcoin’in yaklaşan halving öncesi ralli dönemine girdiğini belirtti. Bu dönem, genellikle Bitcoin fiyatının yükseliş eğilimine girdiği ve geniş çaplı bir boğa piyasasının başlangıcını işaret ettiği zaman dilimini ifade eder. Bitcoin’in boğa piyasalarını üç aşamaya ayıran Rekt Capital’e göre, bu aşamalar şunlardır: halving öncesi ralli, halving sonrası direnç ve halving sonrası parabol.

“Zaman doldu. Bitcoin halving öncesi ralli aşamasına geçti.”

Bitcoin halving tahmini

Analist, bu iddiasını desteklemek için 111 günlük hareketli ortalama (DMA) ve 350 günlük hareketli ortalamanın katlarına odaklanan Pi Cycle Top göstergesini kullanıyor.

Pi Cycle Top göstergesi, özellikle boğa piyasalarında güvenilir bir destek seviyesi olarak kabul edilen 111 DMA’sını izler Analiste göre, 111 DMA, bu yılın Ekim ayı civarında piyasa döngüsü zirvesinin ulaşılacağını gösteriyor. Ancak, analist, Nisan ayındaki halving’e kadar Bitcoin’in fiyatının düzeltme yapması durumunda, piyasa zirvesinin bu tarihten sonra gelebileceğini de ekliyor.

“Turuncu hareketli ortalamaya gelince, destek olarak duruyor. 2020 halving etkinliğinde de aynı şey oldu ve şu anda da halving yılındayız, şu anda bu turuncu hareketli ortalamada neler olduğuna bakın. Bir destek olarak duruyor ve satın alma fırsatları sunacak olan da bu alanı yeniden test. Dolayısıyla, 111 günlük hareketli ortalamanın önemli bir hareketli ortalama olduğunu biliyoruz ve büyük bir düzeltme gerçekleşemediği sürece, Bu iki hareketli ortalamayı geleceğe yansıtırsak, bu, Ekim ayı civarında boğa piyasasının zirvesine ulaşacağımız anlamına gelir. Ancak halving öncesi geri çekilme civarında, Bitcoin’in fiyat hareketinde düzeltmeler görme eğilimindeyiz, bu nedenle bu dönemdeki bir düzeltme muhtemelen bu Pi Döngüsü hareketli ortalamasını biraz daha aşağıya çekecek ve bu aynı zamanda burada yayılan hareketli ortalamanın biraz aşağıya doğru eğileceği anlamına da gelecek, bu da şunu göreceğimiz anlamına geliyor: Bu durumda boğa piyasasının zirvesi çok daha sonraki bir tarihte ortaya çıkabilir.” 

Basın zamanında Bitcoin 48.165 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Bu tür analizler, kripto para piyasalarında yatırım yapmak isteyenler için önemli bir rehber niteliği taşır. Ancak, yatırımcılar her zaman dikkatli olmalı ve tek bir analiste veya göstergeye bağlı kalmamalıdır. Piyasanın doğası gereği, fiyatlar çok hızlı ve beklenmedik bir şekilde değişebilir. Bu nedenle, risk yönetimi stratejileri benimsemek ve kendi araştırmalarını yapmak her zaman önemlidir.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?