Eylül 30, 2023

Analist, Bitcoin ve Kripto Paraların Tekrar Çökebileceği Konusunda Uyardı!


Kripto para trader’ı Dan Gambardello paylaştığı bir X gönderisinde kripto piyasasının bir kez daha çökmesinin “döngüler açısından mantıklı olacağına” inanıyor. Analist, bu potansiyel çöküşün ardından Bitcoin fiyatının bir sonraki boğa koşusuna yönlendirmek için daha yüksek zirvelere ulaşabileceğine inanıyor.

Teknik açıdan bakıldığında, Bitcoin fiyatı son birkaç gün içinde orta vadeli düşüş eğiliminden çıkmayı başardı. Düşüş eğiliminin sona ermesiyle birlikte fiyat 26.915 dolarda yer alan kilit direnç seviyesine ulaştı. BTC önümüzdeki 48 saat içinde bu seviyesinin üzerinde bir günlük mum kapatabilirse, 27.915 dolara doğru bir yükseliş hareketine girebilir.

Öte yandan, 26.915 dolar direnç seviyesinin üzerindeki bir günlük mumun kapatılamaması, BTC fiyatında keskin bir geri çekilmeye yol açabilir. Bu düşüş tahmini, kripto para birimi önümüzdeki hafta değerinin 26 bin dolara kadar düştüğünü görebilir. Devam eden satış baskısı da BTC’nin fiyatını 25.110 dolara kadar gerileyebilir.

Bununla birlikte, geçtiğimiz günlerde Bitcoin günlük grafiğinde kayda değer bir yükseliş teknik bayrağı tetiklendi. Bu da önümüzdeki 24-48 saat içinde bir yükseliş senaryosunun gerçekleşme olasılığını arttıran bir detay. Geçtiğimiz 2 gün boyunca, 9 günlük EMA çizgisi 20 günlük EMA çizgisinin üzerine çıkarak dikkat çekmişti.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere bu özel teknik bayrak, kısa vadeli momentumun alıcılar lehine değişmiş olabileceğini ve ayılara karşı hafif bir üstünlük sağladığını gösteriyor. Sonuç olarak, bu teknik bayrak doğrulanırsa ve boğalar kısa vadede Bitcoin fiyatını desteklemeye devam ederse, lider kripto para biriminin fiyatı yakında 26.915 dolar direnç seviyesini desteğe çevirebilir.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?