Eylül 1, 2023

Analist Bitcoin Tahminini İkiye Katladı: Vakit Geldi!


Popüler trader Credible Crypto, Bitcoin için yaptığı yükseliş tahminini yineleyerek, fiyatın 2023 sonundan önce tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşacağı görüşünü belirtti.

Credible Crypto, X’teki paylaşımında Bitcoin’in yıl bitmeden mevcut seviyesinden yaklaşık %157 oranında yükselebileceğinin altını çizdi.

Daha önce 16,000 – 18,000 dolardan 60,000 dolara son hareketimizin nasıl iki ay sürdüğü hakkında tweet attım. Şimdi 28.000 dolardan 70.000 dolara çıkmak için dört ayımız olduğuna inanıyorum. Aynı büyüklükte bir hamle (yaklaşık 40.000 dolar) ve bu yıl bunu yapmak için iki kat daha fazla zamana sahibiz.

Şimdiye kadar büyük bir yükselişin başladığını görmek ister miydim? Kesinlikle isterdim. Henüz başlamamış olmamız ne anlama geliyor? Basitçe, bu büyük hareketten önceki konsolidasyonun daha uzun sürdüğü anlamına geliyor – ancak konsolidasyon ne kadar uzun olursa, genişlemenin o kadar agresif olacağını biliyoruz. Bu nedenle zaman çizelgemizi mutlaka geriye itmiyor.

Bitcoin haber yazıldığı sırada 27.206 dolardan işlem görüyordu.

Ancak trader’a göre BTC dar bir aralıkta işlem görmeye devam ettiği sürece bu yükseliş tahmininin gerçekleşme ihtimali de azalıyor.

Bundan iki ay sonra hala mevcut seviyelerde oturuyorsak ve bu konsolidasyondan büyük bir kırılma yapmadıysak, o zaman ben bu yıl yeni bir zirveden çok daha şüpheli olurdum, ancak dört ay kala, bu büyüklükte bir hareketin kesinlikle hala mümkün olduğunu gösteren verilere sahipken tezimi pencereden atmak benim için mantıklı olmazdı.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?