Şubat 18, 2023

Analist Bitcoin Tahminin Arkasında: Bu Boğa Tuzağı!

2023 rallisi boyunca Bitcoin’de düşüş beklediğini söyleyen popüler bir kripto trader’ı, bir süredir aktif değildi. Trader iki haftanın ardından sessizliğini bozdu ve tahminin arkasında olduğunu bildirdi.

Kripto para topluluğunda Capo adıyla tanınan trader, Bitcoin geçen yılın Nisan ayında 40.000 dolara düştüğünde piyasalardan çıktığını söylemişti. Bu tarihten sonra da, ayı piyasasının muhtemelen BTC fiyatının 12.000 dolara düşmesiyle sona ereceğine dair genel tezinin arkasında durdu.

Güncellemesine göre Capo, Bitcoin’deki son rallinin sadece büyük bir ayı piyasası rallisi olduğunu düşünüyor. Ancak, hareketin boyutuna şaşırdığını da itiraf ediyor:

“Tabii ki bu sıçramanın geleceğini görmedim. Bunu inkar etmiyorum. Yapay zeka anlatısı, bazı altcoin’lerin beklenenden daha güçlü ralliler görmesine neden oldu. İyi karlar elde edildi. Bunu okuyabilen ve durumdan faydalananları tebrik ederim.

Mevcut piyasa durumu hakkında konuşmaya devam edersek, bence bu hala şimdiye kadarki en büyük boğa tuzağı. Tüm bu hareket, BUSD ve USDC ile yapay olarak yukarıya taşında. Kanıtlar burada. Bu, açık bir ayı piyasası rallisi. (…) Ayı analizi henüz geçersiz kılınmadı. 12 bin ana hedef olmaya devam ediyor.”

Capo, trollerden kaçınmak için hayatını yaşadığını ve Twitter’dan uzakta çok zaman geçirdiğini de takipçileriyle paylaşıyor:

“İmajımı lekelemeye çalışanların ve kıskançlık gibi basit bir gerçek için benimle dalga geçenlerin ve daha fazla ilgi çekmeye çalışanların aksine, burada her zaman saygıyı korudum ve hiçbir zaman şöhret peşinde koşmadım. Çünkü saygı her şeydir. Yerel dipte düşüş eğilimi göstermediğimi hatırlamak önemli… Merak ediyor olmalısınız: Eğer piyasa iyi gidiyorsa ve siz insanlar (sözde) kar elde ediyorsanız, neden her gün başkalarını eleştirmek yerine mutlu ve anın tadını çıkarmıyorsunuz? (…) Hata yapmayın, bunu tüm ayı piyasası boyunca yapıyorlar.”

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?