Analist: Bitcoin Satın Almak İçin Mükemmel Zaman! Veriler Bu Görüşü Destekliyor Mu?

Bitcoin muhtemelen yılın en önemli haftalarından birinin sonuna geldi. PayPal’ın kripto hizmetlerinin duyurulmasıyla sonuçlanan artan benimsemeden sonra; Bitcoin, Ethereum ve diğer birçok kripto para birimi güçlü kazançlar elde etti.

Yazının kaleme alındığı sırada BTC, son 24 saatte %1.87’lik bir kazançla 13.101 dolar seviyesinde işlem görüyor. Haftalık ve aylık grafiklerde BTC, sırasıyla %15.80 ve %28.21’lik bir performans gösteriyor.

Analist Willy Woo, Unconfirmed isimli podcast’e konuk oldu ve Bitcoin’in performansı konusunda oldukça iyimserdi. Woo, Bitcoin’in ağ değer-işlem oranının (NVT oranı) bir satın alma işareti verdiğini söyledi:

“Sürekli bir kayıp var ve bu dalgalanmanın ne kadar yüksek olduğunu görürseniz, Bitcoin’in yeni yatırımcılara gitme hızı da o kadar yüksek olur. Ağda daha fazla temel aktivite yaşanır.”

Öncelikle NVT, Network Value to Transaction’ın kısaltması ve bu oran, Bitcoin ağı üzerinde transfer edilen değere göre Bitcoin fiyatını ölçer. Woo, bu anlamda yatırımcı fiyatına yansımayan aktivitenin rekor seviyelerde olduğunu sözlerine ekledi. Bu nedenle, NVT’yi Bitcoin fiyatı ile karşılaştırırken Woo, kripto para biriminin mevcut değerinin düşük olduğunu söyledi. Analiste göre PayPal duyurusu BTC fiyatı için bir katalizör görevi görmeye devam edecek ve onu yükseliş trendine taşıyacak:

“PayPal duyurusuyla birlikte şu an daha fazla etkinlik görüyoruz ve pek çok kişi geliyor. Şu anda bunu ölçümlerde görüyorum, birçok yeni giriş var. Yani, evet, yıl veya çok yıllık dönem için içinde iseniz satın almak için mükemmel bir zaman.”

Tüm bunların yanında Bitcoin’in kısa vadede bir düzeltme olasılığı da var. Santiment veri analiz şirketine göre, sosyal ağların izlenmesi, yükseliş hissinin Bitcoin’in 2019’da zirve fiyatına ulaştığı zamana benzer seviyelerde olduğunu gösteriyor. Santiment, “FOMO” hissiyatının yaygınlığından endişe duyuyor. Bu nedenle, olası bir düzeltme konusunda uyarıda bulunuyor.

Aşağıda görülebileceği gibi, yüksek seviyelerde FOMO duyarlılığı, tarihsel olarak piyasadaki bir çöküşten önce geliyor. Yükseliş hissiyatı en son Eylül ayında, fiyatın 11.400 dolar olduğu ve 10.500 dolar destek seviyesine düştüğü “FOMO modunda” gerçekleşti. Bu düşüşten önce, Ağustos ortasında FOMO seviyesi Bitcoin’in 12.220 dolara yükselmesine eşlik etti, ancak reddedildi ve 48 saat içinde 11.900 doların altına düştü.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.