Şubat 10, 2024

Analist Bitcoin Fiyatının Yıllar Sonra O Seviyeye Yükseleceğinin Müjdesini Verdi!


Kripto para analisti Bluntz, Bitcoin fiyatının en son Aralık 2021’de ulaştığı bir seviyeye doğru harekete geçeceğini iddia etti. Analist, BTC’nin şu an bir “üçüncü dalga yükselişinin” ortasında olduğunu belirterek takipçilerinin dikkatini çekti.

Analist, Elliott Dalga teorisi adı verilen bir teknik analiz yöntemini kullanarak piyasalardaki kalabalık davranışlarını incelemekte. Bu yöntem, piyasa hareketlerinin genellikle dalgalar halinde gerçekleştiğini ve bir varlığın değer kazanma sürecinde beş aşamalı bir artış sergilediğini öne sürer. Teori, bu beş dalga içerisinde üçüncü dalganın, sergilediği en uzun ve en kuvvetli yükselişle öne çıktığını belirtir.

Bluntz, Bitcoin’in 50.000 dolar seviyesine ulaşmasının ardından bir düzeltme yaşamaksızın 52.000 dolara yükselme olasılığını tartıştığı bir analiz yayınlıyor. Grafikteki yorumuna göre, BTC’nin mevcut durumda lider konumda olduğunu ve yukarı yönlü bir ivme kazandığını belirtiyor. Bluntz’a göre, bu hareketlenme Bitcoin’in yeni zirvelere ulaşmasına yol açacak üçüncü bir dalga sürecinin devam ettiğinin işaretlerini veriyor.

Bluntz, Bitcoin’in kısa süre içinde değer kazanacağını öngörürken, diğer yandan kripto analisti Rager, mevcut BTC rallisinin yılın zirvesine ulaşma kapasitesini eleştiriyor. Rager, BTC madenciliğindeki ödüllerin Nisan ayında yarıya indirileceği yarılanma etkinliğinin ardından, kripto paranın yükseliş trendine gireceğini tahmin ediyor. Bu süreçte, Rager Bitcoin ve piyasaya genel bir iyimserlikle bakmasına rağmen, yarılanmadan sonraki aylarda Bitcoin’in yeni zirvelere ulaşmasını beklemiyor ve kendi tahmininin yanlış çıkmasını umut ediyor.

Son 24 saatte BTC’nin %2,70’ten fazla değer kazanarak 47.323 dolar seviyesinden işlem görmeye başlaması, piyasadaki dinamiklerin sürekli değiştiğini gösteriyor. Bu durum, kripto para piyasasındaki farklı görüşler arasındaki çeşitliliği ve analistlerin geleceğe yönelik tahminlerde bulunurken karşılaştıkları belirsizlikleri ortaya koyuyor.

Kaynak : The Daily Hodl

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?