Ekim 5, 2023

Analist Bitcoin Fiyatının Güçlü Bir Harekete Hazırlandığına İnanıyor!


Kripto para analisti Crypto Rover dün yayınladığı bir tahminde Bitcoin fiyatının önümüzdeki 5-10 hafta içinde büyük bir hareket yaşayabileceğini öngörüyor. Gönderide analist, lider kripto para biriminin grafiğinde simetrik bir üçgen oluştuğunu öne sürdü.

Bu özel grafik modeli, BTC’nin fiyatının yakında kırılabileceğini gösteriyor. analiste göre, aşağı yönlü bir kırılma, kripto para biriminin fiyatının 12.000 dolara kadar düşmesine neden olabilir. Bu arada, kırılma için yükseliş hedefinin 63.000 dolar olduğunun da altını çizdi.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Bitcoin 24 saatlik bir kazanç kaydetmeyi başardı. Basın saatine göre lider kripto para birimi geçtiğimiz işlem günü boyunca %1,10’luk bir fiyat artışının ardından 27.688,24 dolardan işlem görüyor. Fiyat son bir haftada %4’ün üzerinde artış kaydetti.

bitcoin haberleri

Teknik açıdan bakıldığında, geçtiğimiz birkaç hafta boyunca Bitcoin’in günlük grafiğinde pozitif bir fiyat kanalı dikkat çekiyor. Bu süre zarfında, kripto para biriminin fiyatı bir dizi yüksek tepe ve yüksek dip seviyeleri kaydetti. Sonuç olarak, kripto para birimi basın zamanında 27.915 dolar direnç seviyesini aşmaya çalışıyordu.

Önümüzdeki 48 saat ise gidişat için oldukça kritik. Bu seviyenin aşılması ve üzerinde günlük bir mum kapanması fiyatı 29.210 doların da üzerine taşıyacaktır. Eğer mum kapatılmaz ise 26.915 dolara doğru gerileme olasılığı bulunuyor.

Haber hazırlanırken 20 günlük EMA çizgisi 50 günlük EMA çizgisinin üzerine çıkmaya çalışıyordu. Bu, BTC’nin momentumunun olumlu bir değişim geçirmekle meşgul olduğunu gösteriyor.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?