Analist: Bitcoin Fiyatı Yüzde 35 İhtimalle Düşüş Yaşayacak! Peki Neden?

Bağımsız analist Vince Prince’e göre, duraklatılmış Bitcoin fiyat artışı, büyük bir geri çekilme olasılığını arttırdı. TradingView.com katılımcısı Pazartesi günü yaptığı açıklamada, bir teknik göstergeye atıfta bulunarak Bitcoin fiyatının önümüzdeki seanslarda düşme ihtimalinin yüzde 35 olduğunu söyledi.

Baş ve Omuz olarak adlandırılan model, bir varlığın yükseliş trendi sırasında ortaya çıkar. Yatırımcılar, destek benzeri bir taban çizgisinin üzerinde üç zirvenin oluştuğunu gördüklerinde bu modelin oluştuğunu belirtirler. Ortadaki tepe diğer ikisinden daha uzundur ve her iki tarafta iki omuza asılı bir baş gibi görüntü oluşturur. Aşağıdaki grafikte bunu daha net şekilde görebilirsiniz.

H&S modelleri tipik olarak taban çizgisinin altında bir kırılma ile sonuçlanır ve altında yapının maksimum yüksekliği kadar bir olumsuz hedef bulunur. Prince, Bitcoin’in benzer bir teknik kurulum oluşturduğunu, sol omuz ile başın tamamen onaylandığını ve sağ omzun kısmen oturduğunu belirtti.Analist “Bitcoin zaten aşırı alım bölgelerinde işlem görüyor” ifadelerini kullandı ve şunları ekledi:

“Bu, daha yükseğe çıkamayacağı ve yeni zirveler oluşturamayacağı anlamına gelmez. Ancak, düşüş perspektifi hiçbir durumda küçümsenmemelidir. Bitcoin, hızlı bir geri dönüşün ve yön değişikliğinin daha kolay oluşturulabileceği bölgelere doğru ilerliyor.”

Ancak Prince, sınırlı bir düzeltici düşüş trendine de inanıyor. Bitcoin’in H&S boyun çizgisinde daha yükseğe sıçrayarak destek bulabileceğini belirtti. Prince, “Bitcoin’in 65-EMA ve mavi yatay desteğin [yakınında] hala sağlam destekleri olduğu için, yükselişin kırılma olasılığı %65 daha fazla” dedi.

Yani Prince yüzde 35’lik düşüş yüzde 65’lik bir yükseliş beklentisi içerisinde. En azından teknik grafiği bu şekilde değerlendiriyor. Baş ve omuz modeli tamamlanacak mı ya da fiyat hangi yönde ilerleyecek önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.