Analist Bitcoin Fiyatı için Uyardı: Baskı Gelebilir!

0
Analist Bitcoin Fiyatı için Uyardı: Baskı Gelebilir!

Yakından takip edilen bir kripto stratejisti Bitcoin (BTC) trader’larını yeni bir satış baskısının hazır olduğu konusunda uyardı.

Kaleo takma isimli analist, Twitter hesabında yaptığı paylaşımda Bitcoin’in bir saatlik grafikte diyagonal desteğini çektiğini açıkladı. Bu desteğin çekilmesi sonuç olarak 12.500 dolara doğru çöküşle sonuçlanabilir.

“Görünüme yakından baktığımızda herhangi bir sıçramadan önce düşüşün devam etmesi olası senaryo. Ters flamanın daha düşük kırıldığını gördük ve bir sonraki destek seviyesi, yüksek zaman dilimi trend kırılmasının yeniden test edilmesinde 2019-2020 taban aralığının en yüksek seviyelerinden gelen destekle birleşiyor.”

Bitcoin fiyat tahmini

Haber hazırlanırken Bitcoin 16.172 dolardan işlem görüyor. Kaleo’nun tahmini %22’in üzerinden bir düşüş gerçekleşme ihtimali var.

Analist BTC için yakın bir aşağı hareketin göründüğüne inansa da, destek 12.500 dolar civarına ulaştığında Bitcoin’in aniden sıçrayacağını tahmin ediyor.

“Bu çöküşten sonra V-dip bir toparlanma ve ardından 2023 baharına kadar birkaç ay boyunca yatay bir şekilde ilerleyen birikim mantıklı.”

Kaleo, 2023’ün ilk çeyreğine kadar yatay bir konsolidasyon döneminin ardından Bitcoin’in sonunda yükseliş ivmesini yeniden kazanacağını ve 40.000 dolara kadar yükseleceğini öngörüyor.

“Büyük momentum değişiminin aşağıdaki grafikte gösterildiği gibi yüksek zaman dilimi günlük düşüş trendinin kırılmasıyla gerçekleşeceğini düşünüyorum. Bu hareketin tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkmasını beklemiyorum. Ancak 30.000-40.000 dolar aralığına geri dönülmesini ve ardından bir sonraki yarıya kadar daha fazla kesinti olmasını bekliyorum.”

Bitcoin haberler Kaleo

Mart 2024’te gerçekleşmesi planlanan Bitcoin halving (yarılanma), madencilere verilen BTC ödüllerinin yarıya indirildiği ve BTC’nin günlük emisyonlarının etkili bir şekilde azaltıldığı, merakla beklenen bir olaydır.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Kaleo, BTC’nin 2024’ün sonlarında ya da 2025’in başlarında tüm zamanların en yüksek seviyesini görebileceğini söyleyerek sözlerini sonlandırdı.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın