Analist Bitcoin Fiyatı için Uyardı: Baskı Gelebilir!


Son güncellenme : 23.11.2022 - 15:55

Yakından takip edilen bir kripto stratejisti Bitcoin (BTC) trader’larını yeni bir satış baskısının hazır olduğu konusunda uyardı.

Kaleo takma isimli analist, Twitter hesabında yaptığı paylaşımda Bitcoin’in bir saatlik grafikte diyagonal desteğini çektiğini açıkladı. Bu desteğin çekilmesi sonuç olarak 12.500 dolara doğru çöküşle sonuçlanabilir.

“Görünüme yakından baktığımızda herhangi bir sıçramadan önce düşüşün devam etmesi olası senaryo. Ters flamanın daha düşük kırıldığını gördük ve bir sonraki destek seviyesi, yüksek zaman dilimi trend kırılmasının yeniden test edilmesinde 2019-2020 taban aralığının en yüksek seviyelerinden gelen destekle birleşiyor.”

Bitcoin fiyat tahmini

Haber hazırlanırken Bitcoin 16.172 dolardan işlem görüyor. Kaleo’nun tahmini %22’in üzerinden bir düşüş gerçekleşme ihtimali var.

Analist BTC için yakın bir aşağı hareketin göründüğüne inansa da, destek 12.500 dolar civarına ulaştığında Bitcoin’in aniden sıçrayacağını tahmin ediyor.

“Bu çöküşten sonra V-dip bir toparlanma ve ardından 2023 baharına kadar birkaç ay boyunca yatay bir şekilde ilerleyen birikim mantıklı.”

Kaleo, 2023’ün ilk çeyreğine kadar yatay bir konsolidasyon döneminin ardından Bitcoin’in sonunda yükseliş ivmesini yeniden kazanacağını ve 40.000 dolara kadar yükseleceğini öngörüyor.

“Büyük momentum değişiminin aşağıdaki grafikte gösterildiği gibi yüksek zaman dilimi günlük düşüş trendinin kırılmasıyla gerçekleşeceğini düşünüyorum. Bu hareketin tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkmasını beklemiyorum. Ancak 30.000-40.000 dolar aralığına geri dönülmesini ve ardından bir sonraki yarıya kadar daha fazla kesinti olmasını bekliyorum.”

Bitcoin haberler Kaleo

Mart 2024’te gerçekleşmesi planlanan Bitcoin halving (yarılanma), madencilere verilen BTC ödüllerinin yarıya indirildiği ve BTC’nin günlük emisyonlarının etkili bir şekilde azaltıldığı, merakla beklenen bir olaydır.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Kaleo, BTC’nin 2024’ün sonlarında ya da 2025’in başlarında tüm zamanların en yüksek seviyesini görebileceğini söyleyerek sözlerini sonlandırdı.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Daily Hodl

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?