Ekim 20, 2020

Analist: Bitcoin Boğa Koşusu BTC’yi 30.000 Dolar’a Ulaştıracak!


Bitcoin 11.200 dolar seviyesindeki son düzeltmenin ardından, yenidrn yatırımcıları çekmeyi başardı ve olumsuz bazı haberlere rağmen yükselmeyi başardı. Son 24 saat içinde Bitcoin %3.01 artışla 11.797 dolar’a yükseldi. Piyasa değeri 213 milyar dolardan 218 milyar dolara çıktı.

Bununla birlikte DataDash kurucusu Nicholas Merten, yeni bir Twitter paylaşımında BTC’nin daha uzun bir yükseliş döngüsünün ortasında olduğunu söyledi. Analizine göre, Ağustos ortasından bugüne kadar süren kısa vadeli fiyat düzeltmesi sona erdi. Merten, şu ifadeleri kullandı:

“BU DESTEK HATTINI KORUDUĞUMUZ VE DİRENİŞ ÇİZGİSİNDEN AÇIKÇA AYRILDIĞIMIZ İÇİN  GÖRECELİ OLARAK EN DÜŞÜK SEVİYEYİ BURADA BELİRLEDİĞİMİZİ DÜŞÜNÜYORUM.”

Analiste göre Bitcoin şu anda belirleyici bir düşük seviyeye ulaştığı için, yavaş ama istikrarlı bir yükseliş trendi izleyecek ve sonunda gelecek yıl 30.000 dolar seviyesine ulaşacak. Bitcoin’in başlangıçta 14.000 dolar seviyesine ulaşacağını ve ilk denemede reddedileceğini de sözlerine ekledi. Yine de Merten’e göre Bitcoin, 2019’un en yüksek seviyelerini hızla aşacak ve ardından 14.000 ile 15.000 dolar arasında yeni bir destek oluşturacak.

“YENİ DESTEĞİMİZ ARTIK 14.000 – 15.000 DOLAR CİVARLARI OLACAK. SONRA 20.000 DOLAR SEVİYELERİNİ DENEYİP REDDEDİLECEĞİZ. ARDINDAN 17.000 Dolar‘A İNECEĞİZ VE SONRA YAVAŞÇA 23.000 dolar, 22.000 dolar SEVİYELERİNE GEÇECEĞİZ VE 20.000 dolar‘da DESTEK SAĞLAMAYA BAŞLAYACAĞIZ. BUNDAN SONRA UÇUŞA GEÇEBİLİRİZ. DÖNGÜ BAŞLADI.”

Bunun yanında Wall Street duayeni Tone Vays’de, Bitcoin’in önümüzdeki günlerde 12.000 dolarlık bariyeri aşacağını ve bir yükseliş eğilimi izleyeceğini düşünüyor. Analizine göre, Bitcoin tarihi bir kilometre taşını geçmek için haftalık grafikte 12.000 dolar seviyesinin üzerinde kapanış yapmalı.

Ayrıca önde gelen Bitcoin tüccarı ve Blockroot kurucusu Josh Rager’da, Bitcoin konusunda iyimser bir öngörüye sahip. Ona göre Bitcoin 11.300 dolar seviyesinin üzerinde kapanış yapmayı başardı ve şimdi haftalık grafikte 11.900 dolar seviyesinin üzerinde kapanması gerekiyor. Burada başarılı olursa, Ocak 2018’den bu yana haftalık kapanışta yeni bir zirveye ulaşmış olacak ve bu nedenle güçlü bir şekilde yükselişe geçecek.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Ramazan BOZKURT hakkında :

Merhabalar Ben Ramazan Bozkurt. Uzun süredir Finans alanında çalışmalar yürütüyorum. Bu süreçte uzmanlık alanımı kripto paralar ve blockchain teknolojisine yönelttim. Öğrenmeyi ve öğrenirken paylaşmayı seviyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?