Eylül 8, 2023

Analist Benjamin Cowen: “Bitcoin’de Ralli Yakın Ancak…”


Kripto para piyasası, son aylarda volatilitesiyle dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Bitcoin, özellikle yatırımcılar için önemli bir varlık olarak kabul edildiğinden, bu popüler dijital varlığın fiyat hareketleri yakından takip ediliyor. Bitcoin’in geleceği hakkında birçok analist görüşü bulunsa da, son zamanlarda popüler analist Benjamin Cowen’ın tahminleri öne çıktı. Cowen Bitcoin’in (BTC) 2023’ün geri kalan günleri boyunca potansiyel fiyat hareketini özetledi.

Cowen’a göre, Bitcoin’in fiyatı, tek haneli yüzde puanlar oranında bir düşüş yaşamaya hazırlanıyor. Bu düşüş, Cowen’a göre uzun vadeli yatırımcılar için önemli bir fırsat sunabilir. Cowen analizinde bir death cross (ölüm kesişimi) oluşumunu gündeme getirdi:

“Bitcoin’in yakın zamanda önceki en düşük seviyeyi (24.800 dolar) aşması büyük olasılık. 

Bu kadar düşük bir seviyeye ulaştıktan sonra BTC’nin death cross’a doğru bir rahatlama rallisi görmesi mümkün (50 günlük basit hareketli ortalama 200 günlük basit hareketli ortalamanın altına düşmesi). 

Bununla birlikte, herhangi bir yükseliş muhtemelen kısa ömürlü olacak ve daha düşük yüksek seviyelere neden olacaktır. BTC muhtemelen yılın geri kalanında düşüş eğiliminde olacak.”

Analist farklı bir video güncellemesinde, oluşmakta olan death cross’un, halving öncesi önceki yılda Bitcoin’i vuran benzer bir sinyali yansıttığına dikkat çekti. Gelecekteki Bitcoin halving etkinliğinin 2024 yılının Nisan ayında gerçekleşmesi bekleniyor.

“Öyleyse, death cross gibi sansasyonel bir isim olsa da, tarihsel olarak ona yaklaşırken yükseldiğimizin farkında olmanızı istiyorum. Death cross gününde olduğu gibi, ya da belki de bir gün önce.

Bitcoin’in 2019’daki fiyat hareketine gerçekten detaylı bir şekilde bakarsanız, aslında hala ürkütücü derecede benzer olduğunu görürsünüz.”

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?