Ocak 26, 2023

Analist Altın Korelasyonuna Dikkat Çekti: Bitcoin Fırlamaya Hazır!

Yeni bir analiz, Bitcoin fiyatını altını takip etmeye devam etmesi halinde 50.000 doları geçebileceğini öngörüyor.

Analist TechDev, XAU/BTC grafiğine dayanarak yeni bir fiyat tahmini verdi. Analist altın ve Bitcoin arasındaki korelasyonun “şüphesiz” bir geçek olduğu iddiasında.

Bitcoin’in altınla ne kadar rekabet edeceğine ilişkin tartışmalar sürerken, fiyatlarda yükseliş eğilimleri mecut. TechDev ise bu konuda çok daha iyimser ve 50.000 dolarlık seviyelerin mümkün olduğu görüşünde.

Analist BTC/USD ile XAU/USD grafiklerini analiz etti. TechDev, önceki bir anlatıyı sürdürürken değerli metalin, toparlanma açısından Bitcoin’in önünde gidiyor olabileceği görüşünde.

Bitcoin ve altın korelasyonu

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere altın ve Bitcoin arasındaki korelasyon şu an neredeyse %100. TechDev ise altın ve BTC’nin dolarla ters bir korelasyon içerisinde olduğunu düşünüyor.

Bitcoin göreceli olarak altını kovalamaya devam ederse, sonuç boğalar için işler değişecektir. Verilere göre XAU/USD yılbaşından bugüne %6,1 artışla BTC/USD’nin %39 altında seyrediyor.

Bitcoin fiyat tahmini

Analiste göre altın çok yakında önemli bir yükselişi tetikleyecek güce sahip. Bu da korelasyon nedeniyle Bitcoin fiyatında olumlu karşılık bulacaktır. Bu artış tahmininin en büyük katalizörü ise Rusya, Çin ve Asya genelindeki altına dayalı ticaret.

Güncel fiyat hareketini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Kaynak : CoinTelegraph
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?