Analist Açıkladı: Yakın Zamanda Kriptolarda Boğa Koşuşu Mümkün Mü!

Popüler makro uzmanı Lyn Alden, yatırımcıları uyardı. Bir sonraki Bitcoin (BTC) boğa koşusunun çok uzakta olabileceğinin sinyallerini verdi.

Kripto analisti Benjamin Cowen ile yeni bir strateji oturumunda Alden, Federal Rezerv’in devam eden faiz artışlarının muhtemelen kripto varlıkları üzerinde aşağı yönlü baskı oluşturacağını belirtti.

Boğa Koşuşu Olacak Mı?

“Şu anda faiz artırım döngüsünde, yavaşlayan bir ekonomide faiz artırımına gidiyorlar. Çünkü enflasyonu birincil endişe kaynağı olarak görüyorlar. Daha yüksek faiz oranlarının bunu kontrol altına almanın kilit bir yolu olduğunu düşünüyorlar. Dolayısıyla 2018’in sonlarına benzer bir dinamik görüyoruz. Tüm 2022’nin hikayesi buydu, bu zayıflığa doğru yürüyüş.

Bence bu dinamiğe sahip olduğunuz sürece, Bitcoin ve benzeri varlıklar için zorlu bir yer. Bu, yeni düşük seviyelere sahip olmanız gerektiği anlamına gelmiyor. En düşük seviyeleri görmüş olmamız oldukça olası. Ancak bunun, yakın zamanda yeni bir boğa piyasasına gireceğiniz anlamına geldiğini de düşünmüyorum.”

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Alden ayrıca piyasaların Fed‘in şahin politikalarının eninde sonunda enflasyonu düşürmede başarılı olacağını varsayıyor. Ancak işe yaramamasının da mümkün olduğunu belirtiyor. Eğer işe yaramazsa, bu durum insanların Fed’in politikalarına olan inancını kaybetmesine neden olabilir. Bununla birlikte alternatif varlıklara yatırım yapmasına yol açabilir.

“Şu anda, ne zaman yüksek enflasyon ya da güçlü bir işgücü piyasası görseniz, piyasa hala Fed’in bunu kontrol altında tuttuğunu, yeterince şahinleşirlerse bunu ezebileceklerini, yeterince sıkı olurlarsa bu yapısal dezenflasyon dönemine neden olabileceklerini varsayıyor.

Ve bence bu uzun vadede ödüllendirilmeyecek çünkü enflasyon büyük ölçüde mali kaynaklı, büyük ölçüde Fed’in kontrolü dışında. Faiz artırımları, özel sektör enflasyonunu bir miktar bastırabilse de, kamu sektörü enflasyonunu daha da kötüleştirebilir.

Bence piyasa bir noktada bunun farkına varırsa, temelde enflasyon patlak vermeye devam ederse ve onlar zaten bir durgunluk içindeyse ve biz hala enflasyon içindeysek, işte o zaman bir değişim olabileceğini ve insanların ‘Bir saniye, belki de daha fazla faiz artışı enflasyonu kontrol altına almayacak ve belki de daha az varlıkta olmak isteyecekler’ diyebileceğini düşünüyorum.”

Bitcoin haber yazıldığı sırada 20.125 dolardan işlem görüyor ve son 24 saat içinde %7,4’lük bir düşüş yaşadı.

Güncel piyasa hareketlerini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : The Daily Hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.