Şubat 11, 2023

Analist Açıkladı: Kripto İçin Büyük Etkileri Olacak!


Son güncellenme : 11.02.2023 - 13:54

Yaygın olarak takip edilen bir kripto analisti, kripto yatırımcıları için “büyük etkileri” olan geleneksel hisse senetlerini inceledi.

Analist Justin Bennett, 111.400 Twitter takipçisine Dow Jones Industrial’daki (DJI) mevcut üçgen formasyonunun sonucunun 2023’te kriptoyu etkileyebileceğini söylüyor.

“Bu, bu yıl hisse senetleri ve kripto için büyük etkileri olabilecek DJI üçgeni.

Hala sarılıyor. Mavi seviyeler, kırılma yönüne bağlı olarak ölçülen hedeflerdir.”

Bennett daha sonra Bitcoin (BTC) hacim seviyelerini inceledi. Trader, son BTC fiyat hareketlerinin hacim zayıflığının habercisi olduğunu söylüyor.

“Bazen ihtiyacınız olan tek şey hacimdir.

BTC’nin en yüksek seviyeleri ile hacmin en düşük seviyeleri arasındaki son düşüş eğilimi zayıflığa işaret ediyordu.

Bu, bu haftaki düşüşün büyük bir habercisiydi.”

Bitcoin

Bennett ayrıca BTC’nin hacim seviyelerinin Nisan 2021’deki benzer dalgalanmalardan önce geldiğini söylüyor.

“Ve bu, Bitcoin’in hacim düşüşü yoluyla bizi ilk kez uyarışı değil.

Nisan 2021’deki zirve bile üç ay boyunca hacimdeki düşüşün habercisiydi.

Nisan sonunda bu konuda bir tweet atmıştım.”

Hacimdeki düşüş her zaman bir fiyat düşüşüne işaret etmiyor. Ancak Bennett bunun yatırımcıların göz önünde bulundurması gereken bir ölçüt olduğunu söylüyor.

“Hacimdeki düşüş her zaman yaklaşan bir düzeltmenin habercisi olmayabilir. Ancak bir piyasanın iki hafta veya daha uzun bir süre boyunca daha yüksek zirveler yaptı. Hacmin daha düşük zirveler yaptığını gördüğünüzde, dikkat etme zamanı gelmiş demektir.”

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere BTC haber yazıldığı sırada 21.652 dolar değerinde. Bununla birlikte gün içinde %4 düşüş gösterdi.

Kaynak : The Daily Hodl

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?