Ekim 2, 2023

Analist Açıkladı: İşte Dikkat Edilmesi Gereken O Altcoin’ler!


Hafta sonu boyunca, kripto piyasası 1,12 trilyon dolara yükselirken bir dizi altcoin etkileyici performanslar kaydetti. Ancak yeni bir hafta başlarken, piyasa oyuncularının dikkat etmesi gereken belirli kripto para birimleri var. Bu, tahminler The DeFi Investor takma isimli kripto analistine aittir.

The DeFi Investor’a göre, Arbitrum (ARB), Chainlink (LINK) ve Comsos (ATOM) göz önünde bulundurulması gereken altcoinlerden bazıları. Projeksiyonunu bazı nedenlerle destekledi. Analist, Arbitrum için 50 milyon dolarlık ARB teşvikinin onaylanmasının fiyatı yukarı çeken katalizör olabileceğini belirtti.

Ayrıca The DeFi Investor, Chainlink’in bazı büyük duyuruları olduğunu ve bunun fiyat hareketine yardımcı olabileceğini belirtti. Son olarak, ATOM’un potansiyel artışı, 2 Ekim’de başlaması planlanan Comsosverse’in sonucuna bağlı olabilir.

Haber yazıldığı sırada, ARB’nin fiyatı son 24 saatte %3,68 değer kazandıktan sonra 0,96 dolar. LINK ise başlangıçta tahmin edildiği gibi 8 dolara ulaştı. Ancak fiyatı dururken, ATOM aynı dönemde %3,77’lik bir artış gösterdi.

Chainlink (LINK)

LINK, son 24 saat içinde 7,95 ila 8 dolar civarında seyrediyor. Ancak, konsolidasyon LINK’in yatay hareketine devam edeceğinin kanıtı değil. Aslında, token’ın piyasa yapısı günlük LINK/USD grafiğinde büyük ölçüde yükselişe geçti.

Ayrıca, LINK’in Göreceli Güç Endeksi (RSI) 67,83 idi. Bu değer iyi bir alım momentumuna işaret ediyor. Ancak, RSI’ın 70’e yakın olması LINK’in geri çekilebileceğini gösteriyor. Ancak bu yalnızca bazı kâr alımlarının bir sonucu olarak ortaya çıkabilir.

Bazı satışlar ortaya çıkarsa, LINK 7,80 dolara ulaşabilir. Ancak, alım baskısının artması ve muhtemelen 8,50 dolara yükselmesi ihtimali yüksek.

Arbitrum (ARB)

ARB için, artan alım baskısı ve balina eylemleri sayesinde fiyatı 0,97 dolara kadar yükselebildi. Ek olarak, Hareketli Ortalama Yakınsama Sapması (MACD) 0,008 oldu. Bu, yukarı yönlü momentumun arttığının bir işaretidir. Mavi çizgi turuncu dinamik çizginin çok üzerindeyken, satıcılar piyasayı kontrol altına almazsa ARB 1 dolara ulaşabilir ve muhtemelen aşabilir.

Cosmos (ATOM)

ATOM/USD 4 saatlik grafik LINK ve ARB ile benzer bir durumdaydı. Artan alım baskısıyla, ATOM’un 6,94 dolarlık desteği fiyatı 7,57 dolara yükseltti. Her ne kadar 7,57 dolarda küçük bir direnç olsa da, ATOM’u 7,53 dolara geri sabitledi.

Bundan bağımsız olarak, Müthiş Osilatör (AO) 0,33 ile pozitifti. Pozitif değer, yükseliş güçlerinin şu anda piyasayı yönlendirdiğinin bir kanıtıdır. Bu nedenle, ATOM’un 7,53 dolardan hızla toparlanması ve muhtemelen fiyatı 8 dolara doğru itmesi muhtemeldir.

Kaynak : CoinEdition

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?