Mart 16, 2023

Analist Açıkladı: Bu Seviye Bitcoin’in Kaderini Belirleyecek!

Popüler analist Justin Bennett, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) hakkındaki güncel tahminlerini paylaştı.

Bennett yeni analizinde, Bitcoin’i beş günde %35 yükselten akıl almaz rallinin bitip bitmediğini değerlendirdi. Analiste göre Bitcoin mevcut değerinden %20’nin üzerinde sıçrama yapabilir. Ancak analistin tahmini kritik bir seviyenin aşılmasına dayanıyor:

“Salı günkü geri çekilme, long pozisyonları temizledi ve potansiyel olarak likidite birikimini 23.000 doların biraz üzerine taşıdı. 23.000-23.500 dolar bölgesinde gerçekleşecek agresif bir sıçrama, BTC’yi 25.200 dolara geri gönderebilir. Ve 25.200 doların üzerinde gerçekleşecek günlük kapanış, 28.000-30.000 dolar bölgesine doğru bir sonraki yükselişin sinyalini verir. Ancak bunların tümü, 23.000 dolar ortasındaki bölgeden sağlam bir sıçramaya bağlı.”

Kritik bir seviyeye dikkat çeken analist, Bitcoin’in 23.000 dolar seviyesindeki desteği kaybetmesi durumunda, fiyatın 21.500 dolara kadar düşebileceği konusunda da uyarıyor.

“Alternatif olarak, BTC daha yüksek zaman dilimlerinde 23.000 dolar seviyesini kaybederse, 21.500 dolara doğru daha önemli bir geri çekilme görebiliriz.”

Bitcoin yanında Ethereum’u (ETH) da inceleyen Bennett, ETH’nin 1.700 doların üzerinde bir kapanış yaptıktan sonra 2.000 dolara yükselebileceğini düşünüyor. Ancak ETH 1.590 dolar altına düşerse, 1.500 dolar ve 1.420 dolar gibi alt seviyelerin gündeme geleceğini de ekliyor.

“Bitcoin rallisi kadar etkileyici olmasa da Ethereum, Pazar günkü açılışından bu yana %15 gibi etkileyici bir artış gösterdi. ETH ayrıca 1.590 dolar kilit seviyesinin üzerinde işlem görüyor. Bununla birlikte, Ethereum boğaları için daha büyük test, Eylül 2021 trend çizgisi olan 1.700 dolar olarak karşımıza çıkıyor.

Bu hafta 1.700 doların üzerinde gerçekeleşecek günlük kapanış, ETH’yi Ağustos 2022’nin en yüksek seviyesi 2.000 dolara çıkarabilir. Burası aynı zamanda ETH için short pozisyon tasfiyelerinin çoğunun sona erdiği yerdir. Alternatif olarak, daha yüksek zaman dilimlerinde 1.590 doların altında gerçekleşecek kapanış, 1.500 doların ve 1.420 doların önünü açabilir.”   

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?