Mart 21, 2023

Analist Açıkladı: Bu İki Altcoin Patlamanın Eşiğinde!

2018’de Bitcoin’in (BTC) dibe vurduğunu tahmin etmesiyle tanınan popüler bir kripto analisti, Ethereum ‘un (ETH) bir çıkış için hazır olduğunu düşünüyor.

Smart Contracter takma isimli analist, 221.700 Twitter takipçisiyle Ethereum’un kısa süre içinde 1.900 dolar seviyesini aşabileceğini gösteren bir grafik paylaştı.

“ETH’de haftanın en düşük seviyesinin görülme ihtimalinin yüksek olduğuna inanıyorum. Zira saatlik olarak en yüksek ve en düşük seviyeleri gördü. Bununla birlikte haftalık kapanıştan sonra yukarı yönlü bir fitil olmadan geri çekildi. Ayrıca yapı bir ABC dalgası gibi görünüyor.”

Ethereum fiyat analiz grafiği

Smart Contracter, dalgalar halinde tezahür etme eğiliminde olan kalabalık psikolojisini takip ederek gelecekteki fiyat hareketlerini tahmin etmeye çalışan gelişmiş bir teknik analiz yaklaşımı olan Elliott Dalga teorisinin popüler bir uygulayıcısıdır. Teoriye göre, bir yükseliş varlığı ABC düzeltici hareketinden geçtikten sonra yükseliş trendini sürdürme eğilimindedir.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Ethereum haber yazıldığı sırada 1.736 dolardan işlem görüyor. Piyasa değerine göre ikinci sıradaki kripto varlığı son 24 saatte %2,9 düştü.

Smart Contracter ayrıca Bitcoin’in son fiyat artışının birkaç farklı anlama gelebileceğini düşünüyor. Ancak bunların hepsinin en iyi kripto varlığı için yükseliş olduğunu düşünüyor.

“BTC’nin tüm bu kargaşanın içinde yükselmesi ve haftalık dev bir kırılma yaşaması bize iki şeyden birini söylüyor. Ancak henüz hangisini söylemek için çok erken.

İlk olarak BTC’nin hala bir risk varlığı olduğunu ve her zaman yaptığı gibi hisse senetlerinden önce hareket ettiğini ve hisse senetlerinin yakında yetişeceğini söylüyor.

İkinci olarak bize nihayet ticari finanstan ayrıştığını ve artık başlangıçta amaçlanan şeyi yapan güvenli bir liman varlığı olduğunu söylüyor.”

Bitcoin haber yazıldığı sırada 27.812 dolardan işlem görüyor ve son 24 saatte %0,19 düştü.

Smart Contracter ayrıca Ethereum rakibi Solana‘nın (SOL) saatlik grafikte diyagonal direncini aştıktan sonra Bitcoin (SOL/BTC) karşısında yükselebileceğini düşünüyor.

“Güzel bir SOL/USD haftalık kapanışının ardından güzel bir SOL/BTC kırılması yaşanıyor.”

Solana fiyat grafiği

SOL, haber yazıldığı sırada 22,47 dolar değerinde. Piyasa değerine göre 11. sıradaki kripto varlığı son 24 saatte %1,33 artış gösterdi.

Kaynak : The Daily Hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?