Şubat 29, 2024

Analist Açıkladı: Bu 2 Meme Coin’de Ralli Geliyor, Treni Kaçırmayın!

Geniş çapta takip edilen kripto analisti Altcoin Sherpa, kripto para dünyasında popülerlik kazanan meme coin’ler Dogecoin ve Shiba Inu’nin önemli bir yükseliş trendine girmeye hazırlandığına dair iyimser bir görüş ortaya koyuyor. Uzun bir birikim sürecinin ardından, Sherpa hem DOGE hem de SHIB’in değerinde artış beklentisi taşıdığını ifade ediyor. Ancak, her iki meme coin’in de tüm zamanların en yüksek seviyelerine (ATH) ulaşacağına dair bir garanti vermiyor.

Altcoin Sherpa yaptığı analizinde, DOGE ve SHIB, mevcut piyasa değerlerinden dolayı 2021’deki çılgın büyüme rallilerini tekrarlamalarının mümkün olmadığını belirtiyor. Ancak, bu coin’lerin her ikisinin de oldukça yüksek piyasa değerlerine sahip olduğunu ve büyük merkezi borsalarda (CEX) likit varlıklar olarak işlem göreceğini öngörüyor. Ayrıca, Dogecoin ve Shiba Inu’nin grafiklerinin gelecek için oldukça olumlu sinyaller verdiğini belirtiyor. Her iki coin’in de uzun birikim döneminden geçtiğini ve 2024-2025 yıllarında büyük başarılar elde edebileceklerini tahmin ediyor.

Ancak, analisti yatırımcılara, bu potansiyel ralliyi yakalamadan önce piyasayı dikkatle izlemeleri ve stratejik bir yaklaşım benimsemeleri konusunda uyarıyor. Her ne kadar DOGE ve SHIB gibi meme coin’ler geçmişte ani yükselişler yaşamış olsa da, bu durumun tekrarlanmayabileceğini ve piyasanın değişken doğası göz önüne alındığında dikkatli olunması gerektiğini vurguluyor. Sherpa, yatırımcıların trendleri takip etmeleri ve fiyat hareketlerini analiz etmeleri gerektiğini, ancak aceleci kararlar vermekten kaçınmaları gerektiğini öneriyor.

 “DOGE ve SHIB, şu anki piyasa değeri nedeniyle 2021’de yaşadıkları çılgın büyümeyi asla yaşayamayacak. Bu coin’lerin her ikisi de (kelimenin tam anlamıyla) büyük değerlere sahip ve herhangi bir büyük CEX’te (merkezi borsa) yapabileceğiniz büyük likit coin’ler gibi işlem görecek. Bununla birlikte, DOGE ve SHIB’in her ikisi de ironik bir şekilde son derece iyi grafiklere benziyor. Her ikisinin de birikimi neredeyse iki yıl oldu ve her ikisinin de bu yıl 2024-2025’te büyük başarı elde etmesini bekliyorum. Ama trene atlayıp daha sonra işlem yapmadan önce ilk büyük hamleyi beklemeyi planlıyorum.”

Meme coin DOGE ve SHIB yükselişe geçebilir

Analist paylaştığı grafiğe göre, SHIB’in 0,00001056 dolar seviyesini desteğe çevirmek üzere olduğunu ve yaklaşık 0,00001484 dolarlık en yüksek aralığa doğru ilerlediğini öne sürüyor. SHIB son 24 saatte %5 artışla 0,00001139 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Altcoin Sherpa ayrıca Bitcoin’in (BTC) Kasım 2022’de belirlenen tüm zamanların en yüksek fiyatı olan yaklaşık 69.000 dolar civarında dirençle karşılaştıktan sonra düşeceğini tahmin ediyor.

“BTC: Bir sonraki alan muhtemelen 60.000 dolar… Tüm zamanların en yüksek seviyelerinde bir çeşit geri çekilme *olmalı* ama bunu görmek akıllara durgunluk veriyor.” 

Bitcoin fiyatında yükseliş devam edecek mi

Son olarak trader, yapay zeka (AI) bağlantılı altcoin projesi Worldcoin’in (WLD) düşüş eğilimi göstermesinin ardından mevcut değerinden %33’ten fazla düşebileceği konusunda uyarıyor.

“WLD: uyarı işaretleri çoktan geldi. Bence bu, short pozisyon açılacak en iyi coin’lerden biri olacak… Bu altcoin, eğer piyasa düşmeye başlarsa çok kötü bir şekilde çöker ve muhtemelen piyasa hala yükselişte olsa bile yavaş yavaş düşer. Buradaki genel hedefin ne olduğunu bilmiyorum, muhtemelen 5 dolar ya da daha düşük bir rakam?”

Analist Worldcoin fiyatının düşeceğini iddia etti

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?