Mart 6, 2023

Analist Açıkladı: Bitcoin Zirveye Çıkabilecek Mi?

Mayıs 2021’deki büyük kripto çöküşünü doğru bir şekilde adlandıran bir analist, Bitcoin ‘in (BTC) bu yıl tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkmasının tamamen ihtimal dışı olmadığını söylüyor.

Bitcoin fiyatının 20.000 dolar seviyesine yakın bir alanda ayı piyasasından çıkacağını öngörmesiyle popüler olan Dave the Wave, 2023’te 69.000 dolarlık zirve fiyatın hayal olmadığını açıkladı.

“Bu yıl önceki BTC’yi tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkaracak bir hamle tamamen mümkün:

– daha az dik değerlenme oranı
– bolca zaman, düşüşe eşit
– logaritmik büyüme eğrisi kanalının sadece ortasında
– Yolun %25’i tamamlandı bile.”

bitcoin fiyat tahmini

Analist, yukarı ve aşağı yönlü dalgalanma döngüleri boyunca Bitcoin’in uzun vadeli adil değerinin haritasını çıkarmayı amaçlayan logaritmik büyüme eğrilerini (LGC’ler) kullanma konusunda uzmanlaşmıştır. BTC, 2022 yılının Haziran ayından bu yana Dave the Wave’in LGC’sinin “alım bölgesinde” yer alıyor. Fiyatın sekiz ayı aşkın bir süredir kendi “alım bölgesinde” seyretmesinin Bitcoin için iyiye işaret olduğunu belirtiyor.

“BTC fiyatını uzun bir süre LGC satın alma bölgesinde görmek belki de olumlu…

‘Kolay’ para, kısa vadeli dalgalanmalarla ticaret yapmaya çalışanlardan ziyade [zaten uzun değilse] pozisyon oluşturanlar tarafından kazanılacaktır.

Tabii ki bunun için zamana ihtiyaç var… ve tabii ki LGC modeline de ihtiyaç var, ki bu model her zaman hedge edilmelidir.”

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : The Daily Hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?