Analist Açıkladı: Bitcoin Yükselişi Devam Edecek Mi?

Popüler analist Nicholas Merten, Bitcoin fiyatının yaşadığı son ralliye rağmen kripto varlığı hakkında şüpheleri olduğunu paylaştı.

Merten, YouTube üzerinden paylaştığı videoda Bitcoin ile Nasdaq hisse senedi endeksi arasındaki korelasyona dikkat çekti. Analist söz konusu korelasyonun yükselişe geçmesine rağmen, makro ortamın elverişsiz olduğunu belirtti.

“Kesinlikle söylemeliyim ki buradaki tablo, Bitcoin – Nasdaq oranı, beni en çok heyecanlandıran şey. 200 haftalık ve 200 günlük hareketli ortalamaların üzerine çıkabildiğimizi görmek kesinlikle olumlu bir işaret. Ancak son işlem gününde burada gördüğümüz gibi, bu kazançların çoğunu kaybettik. Bu bölgede kaldığını görmeliyim çünkü geçmiş verilere göre bu aralığa [25.000 doların üzerine] çıktığımızda burada çok uzun kalmıyor. 

Bitcoin gibi daha riskli bir varlık için, düzenleyicilerin onları kapatmasının söz konusu olduğu bir makro ortamdayız… biz konuşurken bu varlıkların etrafındaki bankacılık altyapımız felç oluyor. Bu likidite nereden gelecek? 

Perakende hacmin, spekülatörlerin, genel yatırımcıların onu yukarı çekemeyeceğini söylemiyorum. Ancak tipik bir kripto ayı piyasasının tipik düzeltmesini bile görmedik.” 

Merten’e göre Bitcoin’in (BTC) önümüzdeki haftalarda makroekonomik faktörler tarafından ezilmesi muhtemel.

“Bitcoin’in bu ortamda nasıl çok iyi performans göstereceğini anlamıyorum. Ve Bitcoin’in liderliğini sürdürdüğü Nasdaq’tan koptuğunu görene kadar, kendime pek güvenemem.” 

Bitcoin, bu yazı yazılırken 10 Mart’tan bu yana yaklaşık %35 artışla 26.665 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.