Eylül 6, 2023

Analist Açıkladı: Bitcoin ETF’si Yerine Bu Altcoin’e Hazır Olun!


Kripto para topluluğu Bitcoin ETF’sinin onayı için bekleyişini sürdürürken, bazı kurumlar Ethereum ETF cephesindeki hareketliliği tetikledi. ETH tabanl fonların onaylanma olasılığı ise BTC’ye kıyasla daha yüksek görünüyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Bloomberg tarafından yayınlanan bir makalede, SEC’in ProShares, Volatility Shares, Bitwise ve Roundhill dahil olmak üzere yaklaşık on iki şirketin başvurularına yeşil ışık yakmaya hazırlandığı iddia edildi.

ethereum haberleri

Aslında, K33’ün yakın tarihli bir raporu da SEC’in Ethereum ETF’lerini onaylama şansının yüksek olduğunu vurguluyor. Kıdemli Analist Vetle Lunde’ye göre, bu gelişme ETH fiyatını potansiyel olarak arttırabilecek bir detay. Lunde’ye göre ETH, BTC ile kıyaslandığında “güçlü bir göreceli alım” olarak duruyor.

Ethereum Bitcoin Karşısında Nasıl Bir Performans Sergiliyor?

ETH/BTC çiftinin işlem gördüğü mevcut seviye olan 0,0632, 2021’in ikinci yarısında da kaydedilmişti. Birkaç iniş ve çıkıştan sonra Ethereum, yerel düşük seviyelerinden Bitcoin’e karşı yaklaşık %74 oranında yükseldi. Şu anda ETH/BTC çifti son birkaç haftadır düşen bir kama formasyonundan çıkmaya çalışıyor.

Fiyat yakınsayan çizgilere yaklaştıkça, genellikle son aşağı yönlü harekete işaret etmektedir. Bunun nedeni, alt diplerin ve hatta alt tepelerin ayıların ivme kaybettiğini ve boğaların yavaş yavaş arenaya adım attığını göstermesidir. Dolayısıyla, üst trend çizgisinin üzerindeki kırılma başarılı olduğunda, düşüş hızı yavaşlayacak ve ETH piyasasında yeni bir yükseliş kıvılcımı ateşlenebilir.

Bununla birlikte, Ethereum’un Zımni Volatilitesi son zamanlarda düşük seviyelerde seyrediyor. Bu metrik, piyasanın opsiyonlara dayalı fiyat hareketinin gelecekteki seyrine ilişkin tahminini ölçmektedir. Mevcut deflasyon, tüccarların şimdilik aynı sayfada olmadıklarının ve varlığın fiyatının durgun kalmaya devam etmesini beklediklerinin bir işaretidir.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?