Şubat 14, 2023

Analist Açıkladı: Bitcoin Bu Modeli Tekrar Edebilir!

Popüler kripto analisti Benjamin Cowen, Bitcoin (BTC) yatırımcılarını, en iyi kripto varlığının şu anda “uğursuz bir gösterge” gösterdiği konusunda uyarıyor.

Yeni bir YouTube videosunda Cowen, 784.000 abonesine Bitcoin’in ilk kez haftalık bir ölüm kesişmesi yaşadığını söylüyor.

Ölüm kesişmesi, kısa vadeli bir hareketli ortalama uzun vadeli bir hareketli ortalamanın altına düştüğünde gerçekleşir ve fiyat zayıflığını yansıtır.

Analist, BTC’nin 50 haftalık basit hareketli ortalamasının (SMA) 24.678 dolar ve 200 haftalık SMA’sının şu anda 24.999 dolar seviyesinde olduğunu belirtiyor.

Cowen şöyle dedi,

“Normalde ayı piyasalarında 200 haftalık SMA’nın altına neredeyse hiç inmeyiz. Eğer Bitcoin aşağıdaysa da bu nispeten kısa bir süre oluyor. Çoğunlukla bu mumlardan ibarettir. Şimdi, bu ayı piyasasında, çoğunlukla Haziran ayından beri SMA’nın altındayız.

Şimdi BTC 200 haftalık SMA’ya geri döndü, ancak tarihsel olarak destek olarak tutulan seviyeyi kesin olarak kırmadık.”

Bitcoin analizi

Cowen, Bitcoin için en kötü senaryonun 2000-2002 yılları arasındaki dot-com çöküşü sırasında Nasdaq‘ı taklit etmesi olacağını söylüyor.

“%77’lik bir geri çekilme, ardından 50 haftalık SMA’ya kadar %60’lık bir ralli ve ardından son düşük seviyeye doğru yavaş bir düşüş olur. Ancak Nadaq’ın bile, bunu elde ettiğinizde, aslında 50 haftaya çıktığı, geri döndüğü, bir ay boyunca gezindiği, geri döndüğü ve sonra aşağı indiği bir tür yerel çift tepeye sahip olduğunu unutmayın. Aslında Nasdaq’ın geçmişte yaptığı da buydu, bu yüzden belki de buna dikkat etmelisiniz.”

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere BTC haber yazıldığı sırada 21.721 dolardan işlem görüyor.

Kaynak : The Daily Hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?