Haziran 10, 2024

Analist Açıkladı: Altcoin Rallisi için Kritik Faktör Bu!


Santiment’ten Brian, Thinking Crypto’nun son bölümünde altcoin rallisi hakkındaki görüşlerini paylaştı. Piyasa değerine göre ilk 50 meme coin hakkında konuşan Brian, Dogecoin’in ölmüş gibi göründüğünü ve Shiba Inu’nun son 30 günde çok az değişiklik gösterdiğini belirtti. En çok kazananlardan bazıları ise MAGA (%178 artış). Pepe (%70 artış) ve Floki (%73 artış) oldu.

Brian, sosyal hacim değişikliklerinin ve fiyat değişikliklerinin kritik göstergeler olduğunu vurguladı. Çoğu coinde fiyat artışları görülürken, birkaçında düşüş yaşandı. Sosyal hacim, özellikle meme coinleri gibi spekülatif sektörler için önemlidir. Dogecoin’den bahsedilme sıklığı azalırken, Pepe coin geçen aya kıyasla iki kat daha fazla tartışılıyor. Bu da daha fazla dalgalanmaya yol açabilir.

Sunucu, Bitcoin‘in BlackRock ve Fidelity gibi büyük oyuncuların ilgisiyle ETF girişlerinde yeniden bir artış gördüğünü belirtti. Bitcoin, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmak için yukarı doğru hareket etmeye çalışıyor. Ancak şu anda biraz geri çekiliyor.

Brian, bu duruma tepki göstererek Bitcoin’in sağlığının, meme coinler, yapay zeka coinleri veya başka bir sektörde işlem gören varlıklar için son derece önemli olduğunu vurguladı. Bitcoin çökerse, diğer coinler de muhtemelen onu takip edecektir. Tersine, Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşır ve 80.000 dolara doğru ilerlerse, diğer altcoinler de bundan faydalanacaktır.

Bitcoin Fiyat Analizi

Bitcoin için önemli bir ölçüt, özellikle arzın yaklaşık üçte ikisini oluşturan 10 ila 10.000 BTC tutan balina cüzdanlarının faaliyetleridir. Bu cüzdanlar, Bitcoin’in fiyatının yönünü belirleyebilir. Ancak, Mt. Gox kayyumu ile ilgili cüzdanların son zamanlarda konsolidasyonu bu verileri çarpıttı. Şimdi, 10 veya daha fazla BTC tutan cüzdanlara bakıldığında, daha net bir resim ortaya çıkmaktadır. Bu cüzdanlar biriktikçe fiyat yükselme eğiliminde, dağıldıkça ise fiyat daha değişken hale gelme eğilimindedir.

2023’ün sonundan bu yana, bu büyük cüzdanların BTC birikimi istikrarlı bir şekilde devam etmiştir. Bu da fiyat artışlarına yol açmıştır. Ancak, Mayıs sonundan bu yana birikimde hafif bir azalma olmuş. Bu da bazı endişelere neden olmuştur. Son dört yıla bakıldığında, Şubat 2022’den itibaren, artan faiz oranları ve diğer faktörler nedeniyle kripto piyasası için zorlu bir dönem yaşanmış ve benzer bir düşüş gözlemlenmiştir. Bu dalgalanmalara rağmen, 2023’ün başından bu yana birikim yeniden başlamıştır. Bu da Bitcoin’in fiyatında dört kat artışa yol açmıştır ki bu önemli bir gelişmedir.

Kaynak : Coinpedia

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?