Aralık 12, 2019

Amerikalı Dolar Milyarderi, Bitcoin’in “Güvenilir Olma” Şansının Olmadığını Söyledi

NBA takımlarından Dallas Mavericks’in sahibi, Amerikalı Dolar milyarderi ve iş adamı Mark Cuban, Bitcoin’in güvenilir bir para birimi olma ihtimalinin “hiç olmadığını” ifade etti.

Mark Cuban, Forbes’e attığı bir e-posta’da, Bitcoin‘in güvenilir olamayacağıyla ilgili olarak, “Teknik olarak çalışmayacağı için değil” dedi.

“Kullanması çok zor, hacklenmesi çok kolay, para kaybetmek çok kolay, paranı değerlendirmek çok zor, anlaması da zor.”

Amerikalı milyarder, yeni teknolojileri ticarileştirme konusunda önemli deneyimlere sahip. Servetini, video akışı teknolojisinde öncü olan Broadcast.com’u inşa ederek ve ardından 1999 yılında, Yahoo’ya 5.7 milyar dolarlık bir hisse senedi anlaşmasında satarak kazandı.Kübalı attığı e-mail’in devamında;

“Elverişli rakip kripto paralar göz önüne alındığında, Bitcoin’in, neden diğer kripto paraların üzerinde bir yerde olduğunu anlamak çok zor.”

Bilindiği üzere, Bitcoin’in fiyatı Ağustos ayında 12.000 Dolar seviyesindeyken, şu anda 7.000-7.500 Dolar bandında hareket ediyor. Bitcoin’in değerindeki bu sert düşüş, itibarını sarsmış gibi görünüyor. Herşeye rağmen, o piyasanın tek hakimi ve insanlar 2020’de ondan umutlu. Özellikle, halving sonrasında değerinde artış bekleniyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.