Amerikalı Dolar Milyarderi, Bitcoin’in “Güvenilir Olma” Şansının Olmadığını Söyledi

0
480

NBA takımlarından Dallas Mavericks’in sahibi, Amerikalı Dolar milyarderi ve iş adamı Mark Cuban, Bitcoin’in güvenilir bir para birimi olma ihtimalinin “hiç olmadığını” ifade etti.

Mark Cuban, Forbes’e attığı bir e-posta’da, Bitcoin‘in güvenilir olamayacağıyla ilgili olarak, “Teknik olarak çalışmayacağı için değil” dedi.

“Kullanması çok zor, hacklenmesi çok kolay, para kaybetmek çok kolay, paranı değerlendirmek çok zor, anlaması da zor.”

Amerikalı milyarder, yeni teknolojileri ticarileştirme konusunda önemli deneyimlere sahip. Servetini, video akışı teknolojisinde öncü olan Broadcast.com’u inşa ederek ve ardından 1999 yılında, Yahoo’ya 5.7 milyar dolarlık bir hisse senedi anlaşmasında satarak kazandı.Kübalı attığı e-mail’in devamında;

“Elverişli rakip kripto paralar göz önüne alındığında, Bitcoin’in, neden diğer kripto paraların üzerinde bir yerde olduğunu anlamak çok zor.”

Bilindiği üzere, Bitcoin’in fiyatı Ağustos ayında 12.000 Dolar seviyesindeyken, şu anda 7.000-7.500 Dolar bandında hareket ediyor. Bitcoin’in değerindeki bu sert düşüş, itibarını sarsmış gibi görünüyor. Herşeye rağmen, o piyasanın tek hakimi ve insanlar 2020’de ondan umutlu. Özellikle, halving sonrasında değerinde artış bekleniyor.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın