Mart 25, 2023

Amazon Haberleri Geldi: Sıradaki Kripto Adımı Bu Olacak!


Basında dolaşan iddialara göre e-ticaret devi Amazon kendi NFT pazarını başlatmaya hazırlanıyor. Haberler, gelişmekte olan teknolojiye ilişkin umutları güçlendirdi.

NFT‘ler, dijital bir varlığın sahipliğini kanıtlamak için blockchain teknolojisini kullanan sanal token’lardır. Son yıllarda sanatçılar, müzisyenler ve spor organizasyonlarının benzersiz dijital içerik satmak için kullanmasıyla popülerlik kazandı.

Çeşitli kaynaklara göre e-ticaret devi, ‘Amazon Digital Marketplace‘ adlı kendi NFT pazarını başlatmayı planlıyor. Şirket bu konuda resmi bir açıklama yapmamış olsa da, haber şirkete ait resmi hesabından bazı üyelere gönderilen bir e-postayla doğrulanmış durumda.

E-postanın Amazon Prime Video aboneliğinin otomatik yenileme onayı olduğu bildirildi. Bununla birlikte, Amazon’un dijital token’lar, NFT galerileri ve NFT satıcıları gibi hizmetler sunma planları hakkında bilgiler de içeriyordu.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, Amazon’un NFT pazarına gireceğine dair söylentiler, Amazon CEO’su Andy Jesse‘nin kurumsal düzeyde satış yapma olasılığını ima ettiği geçen yılın başından beri basında yer alıyor.

Bazı yerel medya kuruluşları Amazon’un NFT pazarının Nisan ayında açılacağını tahmin ediyor. Şirketin itibarı ve müşteri tabanı piyasayı meşrulaştırmaya yardımcı olabileceğinden, haberler endüstri için önemli bir gelişme olarak yorumlandı.

Verti Blockchain İletişim Müdürü Christopher Alexander, “Amazon, 200 milyondan fazla Prime üyesiyle tanınmış ve güvenilir bir şirket” yorumu yaptı. “E-ticaret devinin NFT pazarına girmesi büyük bir olay ve NFT’leri daha geniş bir kitleye ulaştırmaya yardımcı olacak.”

Amazon, NFT Pazarına Adım Atıyor!

NFT piyasası son aylarda patlayıcı bir büyüme gösterdi ve bazı bireysel varlıklar dahi milyonlarca dolara satıldı. Bununla birlikte, piyasada hala nispeten yeni ve dolandırıcılık ve piyasa manipülasyonu konusunda endişeler devam ediyor.

Amazon’un güvenilirlik ve güvenilirlik konusundaki itibarı ile girişi, bu endişelerin bazılarını gidermeye yardımcı olabilir ve pazara bir destek sağlayabilir.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : AZCoin News

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?