Nisan 16, 2020

Altkoin Yatırımcısı da Bitcoin Yatırımcısı da Bitcoin’i Bekliyor

Kripto piyasası son birkaç gündür arafta kaldı. Çoğu büyük altkoin, yatırımcılar Bitcoin’in şu anda ticaret yaptığı kilit desteğe ve dirence nasıl tepki vereceğini yakından izledikçe bir araya geldi.

Şimdilik çoğu altkoin Bitcoin ile yakından ilişkilidir. Ancak bir trader’ın BTC’nin diğer kriptolardan önemli ölçüde daha iyi performans göstermesini beklediğinden bu korelasyonun çok uzun sürmeyeceğine inanmadığını belirtmek önemlidir.

Bir bütün olarak kripto piyasası şu anda Bitcoin’in 7.000 Dolar’ın altındaki sıkışmasını takip ediyor.

Birkaç aykırı değer dışında, çoğu altkoin şu anda 6,600 ila 7,000 Dolar arasında sıkı bir ticaret aralığında yakalanan Bitcoin ile birlikte konsolidasyon yapıyor.

Yakın vadede, analistler, BTC’nin bazı teknik bozulma belirtileriyle yanıp sönmesi nedeniyle altkoinler de olabilecek bir ayı sezonu konusunda giderek daha dikkatli davranıyorlar.

Bitcoin’in mevcut teknik zayıflığına rağmen, Twitter’daki bir başka yatırımcı, Bitcoin’in önümüzdeki haftalarda ve aylarda altkoinlerden daha iyi performans göstermesini beklediğini açıkladı.

Bitcoin’in kripto pazarındaki performansı, küresel belirsizlik arttıkça ve kısmen altkoinlerden gelen bir yatırımcı göçüyle desteklenebilir.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.