Eylül 6, 2019

Altın Sert Düştü Bitcoin Düzeltti


Altın 2,5 Yılda En Kötü Günlük Düşüşünü Görürken Bitcoin Fiyatı Düzeltildi

10.800 Dolar fiyat noktasını kıramayan Bitcoin, 10.500 Dolar civarında seyretmeye devam ederken ilk 20 coinin çoğu büyük zarar gördü.

Bazılarına göre, büyük kripto para birimi yakın zamanda bir sonraki boğa koşusunun erken safhasına girmiştir. Yazının kaleme alındığı saatte Bitcoin yaklaşık 10.715 Dolar’dan işlem görüyor.

Bitcoin’in hakimiyeti artmaya devam ediyor. Bitcoin’in baskınlık yüzdesi, CoinMarketCap’teki verilere göre % 70.9’u oluşturuyor.

Piyasa değerine göre ikinci kripto para birimi olan Ether (ETH), 175 Dolar’lık alım satım işleminde, üst altcoin son 7 günde % 3 civarında arttı.

Piyasa değerine göre üçüncü en yüksek coin olan XRP, % 1,7’lik bir düşüşle 0,26 dolardan işlem görerek, basında 7 günlük bir süre boyunca neredeyse sabit kaldı.

Binance Coin Önemli Kazançlar Görüyor

Piyasa bonosuna göre ilk 20 coin arasından sadece dördü basın toplantısında büyüme görüyor, Binance Coin (BNB) en çok artış gösteren. Belli başlı küresel kripto borsa Binance’in yerel kripto parası yaklaşık 23 Dolar’dan işlem görüyor. Bugünün erken saatlerinde, Binance, dijital varlık güven şirketi Paxos ile ortaklaşa yeni bir USD destekli sabit para birimi Binance USD (BUSD) başlattığını duyurdu.

Buna karşılık, Tron (TRX), baskı süresindeki ilk 20 arasında % 4.7 düşüşle en büyük kayıpları görüyor. 1 Eylül’de, kripto endüstrisi yorumcusu Josh Rager, Tron’un kurucusu Justin Sun’ı günde 5.000 ila 6.000 Twitter takipçisi almakla suçladı.

Öte yandan, altın fiyatlarının CNBC’ye göre bugün 2,5 yıldan bu yana en düşük günlük yüzde düşüşünü yaşadı.% 2’den fazla düşüş gösterdiği bildiriliyor.

Bugünün erken saatlerinde, yatırımcı Mark Mobius, herhangi bir değere sahip olmak için bir kripto paranın altından desteklenmesi gerektiğini iddia etti. Daha önce, Mobius, Kripto para birimlerinin, Bitcoin ve Kripto’ya olan inanç artışının, sert varlık talebini artıracağını öne sürerek, altın fiyatının yükselişini potansiyel olarak tetikleyebileceğini öne sürmüştü.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Ramazan BOZKURT hakkında :

Merhabalar Ben Ramazan Bozkurt. Uzun süredir Finans alanında çalışmalar yürütüyorum. Bu süreçte uzmanlık alanımı kripto paralar ve blockchain teknolojisine yönelttim. Öğrenmeyi ve öğrenirken paylaşmayı seviyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?