Altın İçin Rekor Tahminler

0

Altın Yükselişini Sürdürüyor

Geçtiğimiz hafta ABD başta olmak üzere çoğu küresel endekslerde kayıp yaşandı. ABD ve Çin arasında zaman zaman gerginleşen, zaman zaman ise gevşeyen ticaret savaşı halen daha bir sonuç vermese de küresel endekslerde negatif rüzgarların esmesine sebeb oluyor. Bu ortamda,l risk iştahı düşen yatırımcılar güvenli liman arayışlarını arttırdı.

Artan talebin kaymağını her zaman olduğu gibi Altın yiyor. Bu sene bu talebi karşılamaya başlarda Bitcoin’de hevesli olsa da piyasa böyle bir yanıtı net olarak vermedi. Yıl içinde 1300 dolar ile 1400 dolar arasına sıkışan Ons altın, yukarı yönlü momentumunu bir hayli arttırmış durumda. Büyük yatırım otoriteleri fiyat tahminlerini 2000 dolara kadar yükseltmiş durumda.

Bu yükseliş trendinin devam etmesi için ABD ile Çin arasındaki savaşın devam etmesi, tahvilde ki düşük eğrilerin sürmesi ve de FED’in faiz indirimi politikasında kalması gerekir. Olası fiyat düşüşlerin de ise 1507 dolar ile 1493 dolar noktalarında ki destek önemli.

Hafta içinde ABD, Avrupa ve Asya’dan gelen PMI Rakamları, oldukça zayıf. Bu gösterge büyüme için oldukça önemli bir gösterge. Bu göstergelerin zayıf olması küresel piyasalar için olası resesyon ihtimalini güçlendiriyor. Bu ortam altın için oldukça olumlu.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın