Altın İçin Rekor Tahminler


Altın Yükselişini Sürdürüyor

Geçtiğimiz hafta ABD başta olmak üzere çoğu küresel endekslerde kayıp yaşandı. ABD ve Çin arasında zaman zaman gerginleşen, zaman zaman ise gevşeyen ticaret savaşı halen daha bir sonuç vermese de küresel endekslerde negatif rüzgarların esmesine sebeb oluyor. Bu ortamda,l risk iştahı düşen yatırımcılar güvenli liman arayışlarını arttırdı.

Artan talebin kaymağını her zaman olduğu gibi Altın yiyor. Bu sene bu talebi karşılamaya başlarda Bitcoin’de hevesli olsa da piyasa böyle bir yanıtı net olarak vermedi. Yıl içinde 1300 dolar ile 1400 dolar arasına sıkışan Ons altın, yukarı yönlü momentumunu bir hayli arttırmış durumda. Büyük yatırım otoriteleri fiyat tahminlerini 2000 dolara kadar yükseltmiş durumda.

Bu yükseliş trendinin devam etmesi için ABD ile Çin arasındaki savaşın devam etmesi, tahvilde ki düşük eğrilerin sürmesi ve de FED’in faiz indirimi politikasında kalması gerekir. Olası fiyat düşüşlerin de ise 1507 dolar ile 1493 dolar noktalarında ki destek önemli.

Hafta içinde ABD, Avrupa ve Asya’dan gelen PMI Rakamları, oldukça zayıf. Bu gösterge büyüme için oldukça önemli bir gösterge. Bu göstergelerin zayıf olması küresel piyasalar için olası resesyon ihtimalini güçlendiriyor. Bu ortam altın için oldukça olumlu.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Ramazan BOZKURT hakkında :

Merhabalar Ben Ramazan Bozkurt. Uzun süredir Finans alanında çalışmalar yürütüyorum. Bu süreçte uzmanlık alanımı kripto paralar ve blockchain teknolojisine yönelttim. Öğrenmeyi ve öğrenirken paylaşmayı seviyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?