Altın Fiyatında Tarihi Rekor! Bitcoin Onu Takip Edebilir Mi?

0
250

Bugün ABD’nin son ekonomik teşvik paketinin detaylarını açıklaması bekleniyor. Beklenen bu gelişmeyle birlikte, Bitcoin, altın ve gümüş gibi sert varlıklar yükselmeye başladı.

Geçtiğimiz gece altın, tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırdı. Bu arada, Bitcoin yeni bir boğa koşusunun başlangıcına işaret edebilecek sinyaller gösterdi. Kripto para birimi değerli metalleri takip edecek ve önümüzdeki günlerde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşabilecek mi?

Altın Değer Kazanıyor

Dünya genelinde, pandemi vakaları bir kez daha artmaya başladı ve birçok devleti karantina gibi koşulları yeniden düzenlemek üzere harekete geçti. Bunun bir sonucu olarakta ABD’nin yeni teşvik paketini sunması bekleniyor. Ekonomiyi iyileştirme çabalarının Bitcoin, altın ve gümüş gibi sert varlıkların fiyatındaki büyümeyi tetiklemiş olabileceği düşünülüyor.

Geçen hafta, gümüş dikkat çeken bir yükseliş yaşadı. Dün gece altın, tüm zamanların en yüksek seviyesinin üzerine yükseldi ve yeni bir rekor kırdı.

Kısa bir süre önce, bir araştırma raporu Temmuz ayının başından itibaren altının iki yıllık performans açısından Bitcoin ile sıkı bir rekabet içinde olduğunu ortaya koydu.

Hem Bitcoin hem de değerli metaller, iki yıl önce nispeten karşılaştırılabilir bir fiyat noktasındaydı. Aşağıdaki grafikte bunu daha net görebilirsiniz.

Altının inanılmaz bir kopuşunu takiben, varlık şu an Bitcoin’in performansının çok üstünde. Bitcoin aynı zaman diliminde gümüşün iki katından daha fazla performans gösterdi.

Ancak dijital altın olarak anılan Bitcoin, fiziksel muadiline karşı yetişme payına sahip olduğu açıktır. Altının son yükseliş trendi, değerli metali tüm zamanların en yüksek seviyesine taşıyacak kadar güçlü oldu. Bitcoin’in aynı şekilde yeni bir fiyat rekoru kırabileceğini düşünen analistlerde var.

Bitcoin, sadece 21 milyon BTC ile sınırlı arza sahip dijital bir varlık olacak şekilde tasarlanmıştır. Altın ve gümüşe yakından benzeyen bu önemli faktör, kripto para biriminin aynı şekilde yeni bir fiyat rekoru kazanmasına sebep olur mu bilinmez. Fakat Bitcoin için önümüzdeki günler, dijital altın olarak kendini kanıtlayan varlık açısından kritik öneme sahip.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın