Altın Fiyatında Tarihi Rekor! Bitcoin Onu Takip Edebilir Mi?

Bugün ABD’nin son ekonomik teşvik paketinin detaylarını açıklaması bekleniyor. Beklenen bu gelişmeyle birlikte, Bitcoin, altın ve gümüş gibi sert varlıklar yükselmeye başladı.

Geçtiğimiz gece altın, tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırdı. Bu arada, Bitcoin yeni bir boğa koşusunun başlangıcına işaret edebilecek sinyaller gösterdi. Kripto para birimi değerli metalleri takip edecek ve önümüzdeki günlerde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşabilecek mi?

Altın Değer Kazanıyor

Dünya genelinde, pandemi vakaları bir kez daha artmaya başladı ve birçok devleti karantina gibi koşulları yeniden düzenlemek üzere harekete geçti. Bunun bir sonucu olarakta ABD’nin yeni teşvik paketini sunması bekleniyor. Ekonomiyi iyileştirme çabalarının Bitcoin, altın ve gümüş gibi sert varlıkların fiyatındaki büyümeyi tetiklemiş olabileceği düşünülüyor.

Geçen hafta, gümüş dikkat çeken bir yükseliş yaşadı. Dün gece altın, tüm zamanların en yüksek seviyesinin üzerine yükseldi ve yeni bir rekor kırdı.

Kısa bir süre önce, bir araştırma raporu Temmuz ayının başından itibaren altının iki yıllık performans açısından Bitcoin ile sıkı bir rekabet içinde olduğunu ortaya koydu.

Hem Bitcoin hem de değerli metaller, iki yıl önce nispeten karşılaştırılabilir bir fiyat noktasındaydı. Aşağıdaki grafikte bunu daha net görebilirsiniz.

Altının inanılmaz bir kopuşunu takiben, varlık şu an Bitcoin’in performansının çok üstünde. Bitcoin aynı zaman diliminde gümüşün iki katından daha fazla performans gösterdi.

Ancak dijital altın olarak anılan Bitcoin, fiziksel muadiline karşı yetişme payına sahip olduğu açıktır. Altının son yükseliş trendi, değerli metali tüm zamanların en yüksek seviyesine taşıyacak kadar güçlü oldu. Bitcoin’in aynı şekilde yeni bir fiyat rekoru kırabileceğini düşünen analistlerde var.

Bitcoin, sadece 21 milyon BTC ile sınırlı arza sahip dijital bir varlık olacak şekilde tasarlanmıştır. Altın ve gümüşe yakından benzeyen bu önemli faktör, kripto para biriminin aynı şekilde yeni bir fiyat rekoru kazanmasına sebep olur mu bilinmez. Fakat Bitcoin için önümüzdeki günler, dijital altın olarak kendini kanıtlayan varlık açısından kritik öneme sahip.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.