Mart 12, 2023

Altın Destekçisi Peter Schiff’ten Dikkat Çeken Bitcoin Tahmini

Altın yanlısı ve kripto karşıtı Euro Pacific Capital’in CEO’su Peter Schiff, kripto piyasasına karşı düşüş uyarılarıyla geri döndü. Schiff, yine yatırımcıları yaklaşan Bitcoin çöküşü konusunda uyardı.

Peter Schiff, bir kez daha dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin’de keskin bir düşüş öngörüyor. Schiff son tahminini, MicroStrategy’nin CEO’su Michael Saylor’un yorumuna yanıt olarak dile getirdi.

Bilindiği üzere Saylor büyük bir BTC destekçisi, ünlü CEO bugün paylaştığı bir tweet’te Bitcoin’in kazananlar için olduğunu belirtti. Schiff buna yanıt olarak Bitcoin’in MicroStrategy hissedarlarıyla ilgisini sorguladı.

Buna karşın bir kullanıcının Schiff’in 2018’deki başarısız düşüş tahminini hatırlatması üzerine Schiff, amiral gemisi kripto para biriminin fiyatının hala 3.800 dolar seviyesine düşebileceğini öne sürdü.

Biraz daha geriye gidersek Schiff 10 Mart’ta da, blockchain ile ilgili bir iflas dalgasının yakında kripto para birimlerini çökerteceğini ve kripto kışını derin bir donmaya çevireceğini öne sürmüştü. Ünlü Bitcoin eleştirmeni takipçilerini Bitcoin’lerini satmaya ve bunun yerine altın almaya çağırdı.

Schiff’in düşüş yorumlarının hiç şaşırtıcı olmadığını belirtmekte fayda var. Schiff uzun süredir Bitcoin eleştirmeni olarak biliniyor ve esasında, Bitcoin’in yaklaşan çöküşü hakkında yıllardır uyarıda bulunuyor.

Bu büyük düşüş tahminlerine rağmen, Bitcoin esnek bir varlık olduğunu kanıtladı. Yıllar boyunca birkaç önemli fiyat dalgalanması yaşadı, ancak her seferinde yeni zirveler oluşturarak toparlanmayı başardı. Buna rağmen Schiff ısrarla kripto para biriminin gerçek değeri olmayan spekülatif bir varlık olduğunu öne sürüyor ve yatırımcıları altın almaya çağırıyor.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Kaynak : u today
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?