Ağustos 16, 2020

Altın Destekçisi Peter Schiff, Bitcoin’in Karşısında Olmaya Devam Ediyor


Euro Pacific Capital CEO’su Peter Schiff, devam eden ralliye ve makroekonomik zemine rağmen Bitcoin’in uygulanabilir bir yatırım olduğuna hala ikna olmadı.

Geçtiğimiz günlerde Bloomberg, Berkshire Hathaway CEO’su Warren Buffett’in yatırımlarını bankalardan kaydırmaya ve bunları Barrick Gold hisselerine taşımaya karar verdiğini bildirdi. Yani Warren Buffett yavaş yavaş altına geçmeye başladı. Bu durum kimi analistler tarafından Bitcoin için iyi bir gelişme olarak değerlendirildi. Tabi altın savunucusu Peter Schiff aksine bu gelişmeyi, Bitcoin’i kötülemek için bir fırsat olarak değerlendirdi. Ünlü isim dün konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Buffett’in Bitcoin veya GBTC değil de Barrick Gold satın alma kararı, Bitcoin’in bir başka kınanma durumudur. Buffett açıkça Bitcoin’in altına bir tehdit veya güvenli bir liman varlığı olarak hakimiyetini temsil ettiğini düşünmüyor. Buffett, altının kalıcı olduğunu ve Bitcoin’in geçici bir moda olduğunu biliyor.”

Schiff ayrıca, Anthony Pompliano’nun paylaştığı bir tweet’e yanıt olarak, “2029 itibarıyla Bitcoin’in piyasa değeri hala bir beyzbol şapkasının piyasa değerini aşarsa şanslı olacaksınız” ifadelerini kullandı.

Bütün anaakım yatırımcılar Peter Schiff gibi düşünmüyor. Prudential’ın eski genel müdürü George Ball, 14 Ağustos’ta Reuters’e verdiği bir röportajda Bitcoin’i destekler açıklamalar yaptı. Şu an Sanders Morris Harris’i yöneten Ball, Bitcoin’in yakın gelecekte güvenli bir liman haline gelebileceğini söyledi. Bu fikri, Bitcoin’i iyi bir yatırım haline getirdiğini söylediği fiat para birimlerinin değerinin düşürülmesiyle ilgili büyüyen düşünceye bağladı.

Bitcoin’in artan değerine, benimsenmesine ve bu konuda iyimser olan uzmanlara rağmen Peter Schiff, BTC’nin karşısında olmaya devam ediyor.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Ramazan BOZKURT hakkında :

Merhabalar Ben Ramazan Bozkurt. Uzun süredir Finans alanında çalışmalar yürütüyorum. Bu süreçte uzmanlık alanımı kripto paralar ve blockchain teknolojisine yönelttim. Öğrenmeyi ve öğrenirken paylaşmayı seviyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?