Altcoin’ler Yeşil Renkte, Bitcoin Nispeten İstikrarlı! İşte Kripto Pazarında Son Durum!

Hafta sonunun ortasından itibaren, Bitcoin 11.400 ila 11.800 dolar arasında hareket etmeye devam ederken, çoğu altcoin yeşil renkte işlem görüyor. Bununla birlikte Chainlink, 24 saat süren olaylı hareketiyle tüm zamanların en yüksek rekorunu kırdıktan sonra ciddi bir şekilde dikkat çekti.

Bitcoin ve Altcoinler Yeşil Renkte

Cuma günü 11.200 dolara ani bir düşüşün ardından, Bitcoin sakinliğini yeniden kazanmayı başardı. Boğalar daha fazla düşüşe izin vermedi ve fiyatı yukarı doğru çıkardı.

O zamandan beri Bitcoin nispeten istikrarlı ve 11.500 dolar ile 11.800 dolar arasında hareket ediyor. Bu yazının yazıldığı sırada, BTC 11.700 doların biraz üzerinde işlem görüyor.

Bitcoin 12.000 dolarlık psikolojik çizgiye meydan okumayı ve bilinmeyen 2020 bölgesine doğru ilerlemeyi planlıyorsa, dünün en yüksek seviyesi olan 11.800 dolar; kararlı bir şekilde aşılması gereken ilk önemli direnç. Alternatif olarak, 11.400 dolar; 11.000 dolara ve 10.800 dolara düşmeden önce bir fiyat kaybı durumunda yardımcı olmak için ana destek seviyesi olarak karşımıza çıkıyor.

Yeşil, pazarın geri kalanına hakim olan renk. Ethereum dünkü kısa vadeli kayıplarını %4 artışla 395 dolara yükseltti. Ripple, herhangi bir önemli hareket olmaksızın yaklaşık 0,30 dolardan tekrar işlem görüyor. Bitcoin Cash, EOS ve Litecoin yaklaşık %2 artarken Binance Coin %3’ün üzerinde artışla 22.80 dolara yükseldi.

Tezos ve VeChain, ilk 20 kripto paranın en önemli kazananları arasında. XTZ %11 artışla 3.42 doların ve VET %9 artışla 0.02 doların üzerine çıktı. Çift haneli fiyat artışı görenler arasında; Balancer (%50), Decentraland (%44), Flexacoin (% 28), Band Protocol (%18.43), Algorand (%18), Swipe (%15), Aragon (% 4), Terra (%13) ve Kava (%12) yer alıyor.

Böylesine kayda değer artışlarla, toplam piyasa değeri iki gün önce 343 milyar dolara düştükten sonra 357 milyar dolara yükselirken, Bitcoin’in hakimiyeti %60.5’e geriledi.

Chainlink’de Son Durum

Yukarıda bahsedilen kazanç sağlayıcılarda eksik olan kripto para birimi; Chainlink. Chainlink (LINK), 2020’nin tamamı boyunca en iyi performans gösterenlerden biri oldu. 2020 yılına yaklaşık 1.73 dolardan girdi ve dün, başka önemli bir fiyat artışının ardından, %700’lük bir yükselişi sağlamlaştırmak için 13.9 dolara (Binance’de) çıktı. Yüzde 700’lük artış 8 ayda geldi ve yalnızca son beş günde %60 kazanç sağladı.

Mikro ölçekte, LINK iki gün önce 9.4 dolara düşmüştü ve bir gün sonra 13.9 dolara ulaştığında, yaklaşık %50’lik bir fiyat artışı (48 saat içinde) sağladı. Varlık, bu yazıyı yazarken 12.75 dolara gerilemiş olsa da, toplam piyasa değeri sıralaması açısından ilerlemeyi başardı ve şu anda 6. sırada yer alıyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.