Altcoin’ler Rekor Kırarken, Bitcoin Hakimiyeti Düşüyor! Kripto Piyasasında Son Durum

0

Dünkü düşüşten sonra toparlanmasına rağmen, Bitcoin’in hakimiyeti bir yıldan fazla bir süredir ilk kez %59,5’e düştü. Altcoinler, LINK ve XTZ’nin yeni ATH’lere ulaşmasıyla değer kazanıyor.

Bitcoin dün 11.200 doların altına kadar düştükten sonra fiyatını toparladı, ancak çoğu Bitcoin’den önemli ölçüde daha iyi performans gösteriyor. Chainlink ve Tezos’ub tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşması da dahil, birkaç etkileyici fiyat artışı, Bitcoin‘in hakimiyetini %60’ın altına düşürdü.

Yeni ATH’ler ve Altcoin’lerin Yükselişi

Dün bildirdiğimiz üzere, çoğu kripto paranın şiddetli bir düşüş yaşamasının ardından, piyasa hacmi yaklaşık 20 milyar dolarını kaybetti. Ancak bugün, bazı önemli artışlarla birlikte durum çok daha iyi görünüyor.

Her şeyden önce, Chainlink yeni bir ATH kaydetti. LINK, son zamanlarda kripto pazarına hakim oluyor ve sık sık bir önceki zirveden daha yüksek bir fiyat grafiği çiziyor. Dünkü fiyat düşüşü sırasında, LINK 12.5 dolara geriledi, ancak yaklaşık %40 oranında artarak yeni ATH’si olan yaklaşık 17 dolara (Binance) yükseldi.

Tezos, LINK’in ayak izlerini takip eden, bir diğer kripto para. XTZ birkaç gün önce 4.4 dolara ulaştı, ancak oldukça hızlı bir şekilde 3.6 dolara düştü. Yine de, boğalar 4 doların altında kalmasına izin vermedi ve fiyatı yeni yüksek seviyesi olan 4.5 dolara (Binance’de) çıkardı.

Bununla birlikte, son 24 saatteki en önemli kazanç, Numeraire’dir (NMR). Hedge fon şirketi Numerai’nin yerel kripto para birimi, ABD merkezli en büyük borsa Coinbase’in varlığı listelediğini duyurması nedeniyle %150’nin üzerinde bir artış gösterdi.

Aragon, önde gelen kripto para borsası Binance’in onu platformuna ekleyeceğini açıklamasının ardından dünden bu yana yaklaşık %90 oranında değer kazandı. BitShares (%42), XinFin Network (%40), IRISnet (%34), Swipe (%32), Algorand (%27), Waves (%25), Band Protocol (%21), Bancor (%20), diğer çift haneli kazanç elde edenler arasında.

Bugün çok az sayıda coin düşüş yaşadı: JUST %2,5 düşüş yaşarken, Aave değerinin %1’ini kaybetti.

Bitcoin’in %60’ın Altındaki Hakimiyeti

Önde gelen kripto para birimi, dün 11.200 doların altına düştüğü ve bu yazının yazıldığı sırada 11.500 dolarlık alana geri döndüğü için bugün de yeşil renkte.

İlginç bir şekilde, Bitcoin’in performansı en popüler iki değerli metal ve güvenli liman varlığı olan altın ve gümüşe benzemeye devam ediyor. İki varlık sınıfı arasındaki artan korelasyon, son 24 saat içinde, arka arkaya birkaç gün süren fiyat kayıplarının ardından altın ve gümüşün de bir ölçüde toparlanmasıyla tekrar ortaya çıktı.

Ancak, Bitcoin’in dünden bu yana %2’lik artışı, çoğu altcoin arasındaki muazzam fiyat artışlarıyla rekabet edemez. Sonuç olarak, BTC’nin toplam piyasa değerini diğer tüm coin’lerle karşılaştıran oran azaldı. CoinMarketCap’ten alınan verilere göre, Temmuz 2019’dan bu yana ilk kez, Bitcoin’in hakimiyeti bu satırları yazarken %60’ın altına düşerek %59,5’e geriledi.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın