Altcoin’ler Rekor Kırarken, Bitcoin Hakimiyeti Düşüyor! Kripto Piyasasında Son Durum

Dünkü düşüşten sonra toparlanmasına rağmen, Bitcoin’in hakimiyeti bir yıldan fazla bir süredir ilk kez %59,5’e düştü. Altcoinler, LINK ve XTZ’nin yeni ATH’lere ulaşmasıyla değer kazanıyor.

Bitcoin dün 11.200 doların altına kadar düştükten sonra fiyatını toparladı, ancak çoğu Bitcoin’den önemli ölçüde daha iyi performans gösteriyor. Chainlink ve Tezos’ub tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşması da dahil, birkaç etkileyici fiyat artışı, Bitcoin‘in hakimiyetini %60’ın altına düşürdü.

Yeni ATH’ler ve Altcoin’lerin Yükselişi

Dün bildirdiğimiz üzere, çoğu kripto paranın şiddetli bir düşüş yaşamasının ardından, piyasa hacmi yaklaşık 20 milyar dolarını kaybetti. Ancak bugün, bazı önemli artışlarla birlikte durum çok daha iyi görünüyor.

Her şeyden önce, Chainlink yeni bir ATH kaydetti. LINK, son zamanlarda kripto pazarına hakim oluyor ve sık sık bir önceki zirveden daha yüksek bir fiyat grafiği çiziyor. Dünkü fiyat düşüşü sırasında, LINK 12.5 dolara geriledi, ancak yaklaşık %40 oranında artarak yeni ATH’si olan yaklaşık 17 dolara (Binance) yükseldi.

Tezos, LINK’in ayak izlerini takip eden, bir diğer kripto para. XTZ birkaç gün önce 4.4 dolara ulaştı, ancak oldukça hızlı bir şekilde 3.6 dolara düştü. Yine de, boğalar 4 doların altında kalmasına izin vermedi ve fiyatı yeni yüksek seviyesi olan 4.5 dolara (Binance’de) çıkardı.

Bununla birlikte, son 24 saatteki en önemli kazanç, Numeraire’dir (NMR). Hedge fon şirketi Numerai’nin yerel kripto para birimi, ABD merkezli en büyük borsa Coinbase’in varlığı listelediğini duyurması nedeniyle %150’nin üzerinde bir artış gösterdi.

Aragon, önde gelen kripto para borsası Binance’in onu platformuna ekleyeceğini açıklamasının ardından dünden bu yana yaklaşık %90 oranında değer kazandı. BitShares (%42), XinFin Network (%40), IRISnet (%34), Swipe (%32), Algorand (%27), Waves (%25), Band Protocol (%21), Bancor (%20), diğer çift haneli kazanç elde edenler arasında.

Bugün çok az sayıda coin düşüş yaşadı: JUST %2,5 düşüş yaşarken, Aave değerinin %1’ini kaybetti.

Bitcoin’in %60’ın Altındaki Hakimiyeti

Önde gelen kripto para birimi, dün 11.200 doların altına düştüğü ve bu yazının yazıldığı sırada 11.500 dolarlık alana geri döndüğü için bugün de yeşil renkte.

İlginç bir şekilde, Bitcoin’in performansı en popüler iki değerli metal ve güvenli liman varlığı olan altın ve gümüşe benzemeye devam ediyor. İki varlık sınıfı arasındaki artan korelasyon, son 24 saat içinde, arka arkaya birkaç gün süren fiyat kayıplarının ardından altın ve gümüşün de bir ölçüde toparlanmasıyla tekrar ortaya çıktı.

Ancak, Bitcoin’in dünden bu yana %2’lik artışı, çoğu altcoin arasındaki muazzam fiyat artışlarıyla rekabet edemez. Sonuç olarak, BTC’nin toplam piyasa değerini diğer tüm coin’lerle karşılaştıran oran azaldı. CoinMarketCap’ten alınan verilere göre, Temmuz 2019’dan bu yana ilk kez, Bitcoin’in hakimiyeti bu satırları yazarken %60’ın altına düşerek %59,5’e geriledi.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.