Altcoin’ler Geri Çekilirken Bitcoin Fiyatı 10.500 Doları Aşamadı

Bitcoin, 10.500 doların üstesinden gelmeye çalıştı, ancak başarılı olamadı. Çoğu altcoin, dünün etkileyici kazanımlarından sonra yoğun bir şekilde geri çekiliyor. Kripto piyasasına dair son durum haberimizde.

Bitcoin 10.500 Doları Aşamadı

Önde gelen kripto para birimi için olumlu haber, fiyatının beş haneli bölgede kalması. Aslında, Bitcoin dün 10.500 dolara doğru yükseldi. Ancak, ayılar, daha yukarıya diğer hareket etmeden onu durdurdu. Sonrasında, BTC şu anki seviyesi olan 10.280 dolara geri döndü.

Teknik açıdan bakıldığında, 10.000 dolar kritik bir destek hattı olmaya devam ediyor. Bitcoin’i bu desteğin üzerinde kalamazsa, varlık 9.800 dolara düşebilir ve CME açığını 9.650 dolardan kapatabilir. Alternatif olarak, BTC, potansiyel olarak bir kez daha 10.500 dolara meydan okumadan önce 10.420 dolarlık ilk direncin üstesinden gelmek zorunda.

Bitcoin’in dünkü fiyat gelişmeleri yine altına benziyordu. Değerli metal ons başına 1.950 dolardan işlem görüyordu ve gün içi en yüksek seviyesi olan yaklaşık 1.970 dolara yükseldi. Bununla birlikte, Bitcoin’in yaşadığına benzer şekilde, altın 1.940 dolara geri çekildi.

Daha öncede bildirdiğimiz üzere iki varlığın 60 günlük korelasyonu tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Daha düşük bir ölçekte, kısa ayrılma belirtileri gösterdiler, ancak altın ve Bitcoin’in tekrar benzer hareketler göstermeye başladığı görülüyor.

Altcoin’lerde Düşüş!

Dünün oldukça olumlu işlem gününden sonra, çoğu altcoin bugün kırmızı renkte. Ethereum yaklaşık %2 oranında düşerken 360 ​​dolara ve Ripple (- %2.5) 0.24 dolara geriledi. Geçtiğimiz haftalarda 5. sıra için savaşan üç kripto para olan Chainlink, Bitcoin Cash ve Polkadot da geri çekilse. LINK %6, BCH %2.5 ve DOT en ise %9 oranında değer kaybetti.

Daha yüksek fiyat kayıpları, düşük hacimli altcoinler ve özellikle DeFi ile ilgili token’larda belirgin. SushiSwap bu ters eğilime %25’lik bir düşüşle liderlik ederken, Ampleforth %22 ile onu takip ediyor. Armweave (- %14), Kusama (- %12), Ren (- %11.5), Serum (- %11), Compound (- %11), Elrond (- %11), Solana (- %10.5) ve THORChain (- %10.5) ise diğer çift haneli kayıp yaşayanlar arasında.

Bununla birlikte, birkaç kripto paranın değeri de artış gösteriyor. IOST (%13) başı çekerken, Santigrat %12 artışla onu takip ediyor. Ayrıca Yearn.Finance de 24 saatlik bir ölçekte %11 oranında artış gösterdi. Önde gelen ABD merkezli borsa Coinbase Pro YFI’yi kendi platformunda listeleme kararı aldı. Açıklamanın ardından varlık fiyatı 35.000 dolara yükseldi ancak sonrasında 33.000 dolara doğru biraz geriledi.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.