Mart 9, 2023

Analist Açıkladı: Altcoin’ler Düşüşün Ardından Yükselişe Geçebilir!

2018’de Bitcoin’in (BTC) dibe vurduğunu söylemesiyle tanınan popüler bir kripto analisti, Altcoin ‘lerin bu yılki kazançlarının çoğunun silinmesinin ardından yükselişe geçebileceğini söylüyor.

Analist, 221.300 Twitter takipçisine Bitcoin ve Ethereum‘un (ETH) düşüşlerden sonra destek bulduğunu belirtti. Öte yandan önümüzdeki birkaç hafta içinde kripto piyasalarında olası bir rahatlama rallisinin gerçekleşeceğini söylüyor.

“BTC ve ETH’de geçen haftaki ayı bayrağı çöküşünün aksine, bu sahte olduğunu gösteren hemen geri satın alınıyor. Belki de birkaç haftalık rahatlama zamanı gelmişti, belki de az önce yok olan bazı Altcoin’leri uzun süre tutmanın zamanı gelmişti.”

Ethereum fiyat analizi

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Ethereum haber yazıldığı sırada 1.537 dolardan işlem görüyor.

Smart Contractor, Bitcoin’in 22.000 dolar civarına kadar bir ayı formasyonu gösterdiğini, ancak bu fiyat seviyesinde destek bulabileceğine dair işaretler olduğunu söylüyor.

“BTC’deki ikinci ayı bayrağı şu andan itibaren kırıldı, nihayet güçlü bir destek seviyesine doğru sürünmeye başladı.”

Bitcoin fiyat analizi

Bitcoin haber yazıldığı sırada 21,767 dolar değerinde.

Bir başka kripto analisti olan Altcoin Sherpa, 13.000 ila 30.000 dolar arasında geniş bir aralığa sahip Bitcoin için dalgalı ticaretin mağazada olduğunu tahmin ediyor.

“BTC: Önümüzdeki birkaç ay boyunca işlem aralığınız bu olabilir. Eğer öyleyse, aralığın her iki ucunda da bazı sapmalarla birlikte (temel olarak 30.000 dolar – 13.000 dolar muhtemelen aralık olacaktır). Aralığın her iki ucuna da dokunulmasını (yani 15.000 dolar) bekleyin.”

Bitcoin dolar analizi

Smart Contracter’ın aksine Sherpa, altcoinlerin değerinin daha da düşebileceği konusunda uyarıyor. Bununla birlikte Bitcoin’in 21.000 dolar fiyat aralığına düşebileceğini tahmin ediyor.

“BTC: İşler genel olarak sallantılı görünüyor; bu düşük seviyelerin koştuğunu gördük ama sürdürülebilir mi? Önümüzdeki birkaç saat, bu bölgeyi tutup tutmayacağımıza dair iyi bir fikir verecektir. 21,000’lerde çok daha fazla hacim var. Oraya gidersek Altcoin’ler ölmeye devam eder.”

Güncel piyasa hereketlerini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : The Daily Hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?