Altcoin’in Rallisi Durmak Bilmiyor: İşte Nedeni!

Litecoin (LTC), kripto piyasasında FTX kaynaklı kaosun ortasında adeta parlıyor. Kripto para biriminin güçlü performansı belki de arz dinamiklerinde yaklaşan olumlu bir değişiklikten kaynaklanıyor.

Litecoin (LTC), bu ay %43’ün üzerinde bir artış kaydederek 55 dolardan 79 dolara yükseldi. Son 24 saatlik grafikte ise fiyat %28 arttı. Piyasanın lideri Bitcoin ve Ethereum bu ay %19 ve %26 düştü.

LTC fiyatının yükselişi madencilik ödülünün yarı yarıya azaltıldığı halving’ten 8 ay önce geldi. Litecoin blockchain’i işlemleri kaydetmek için madencilere ödenen ödüllerü 12,5 LTC’den blok başına 6,26 LTC’ye düşürecek.

LTC fiyatındaki son ralli 26 Ağustos 2015 ve 5 Ağustos 2019 tarihlerindeki halving öncesi trende benziyor.

Litecoin fiyat tahmini

Litecoin bir süre önce dip fiyatı gördü ve düşüş trendinden çıktı. 2015 ve 2019’daki dönemde de benzeri trendi gösterdi ve Bitcoin’in yükselişine öncülük etti. Kripto ve geleneksel piyasalardaki yatırımcılar genellikle ileriye dönük olma ve yükseliş/ düşüş olaylarını önceden fiyatlama eğilimindedir.

Ve yine aynı şeyi yapıyor olabilirler.

Litecoin fiyat analiz grafiği

Litecoin Mayıs ayından bu yana en yüksek seviyesine yükselmiş olsa da, Nisan 2021’de başlayan ayı piyasasını karakterize eden trend çizgisinin üzerine henüz çıkamadı.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : CoinDesk
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?