Ağustos 30, 2023

Bloomberg Analisti O Altcoin’e Dikkat Çekti: Savaşın Kazananı Olacak!


Bloomberg’in kripto piyasası analistlerinden Jamie Coutts, Ethereum blok zincirinin “yaklaşan stabilcoin savaşlarını” kazanacağının şimdiden “oldukça açık” olduğunu düşünüyor.

Jamie Coutts, X hesabında yaptığı paylaşımda, Ethereum blok zincirinin Optimism (OP), Base ve Arbitrum (ARB) gibi katman-2 projeleri de dahil olmak üzere daha geniş ekosistemiyle, birçok ağ benimseme ölçütünde diğer tüm alternatif ağlara liderlik ettiğini belirtti.

ethereum haberleri

Ancak Coutts, piyasa değerine göre en yüksek stabilcoin olan Tether (USDT) transferinin diğer ağlara, özellikle de katman-2’lere kıyasla “çok daha pahalı” olduğunun altını çizdi. Ancak EIP-4844 ile işlemlerin maliyeti daha da ucuzlayacağının altını çizdi.

stabilcoin haberleri

Bloomberg analisti, ödeme devi PayPal’ın gelecekte kendi katman-2 ağını başlatabileceği olasılığını da kabul etti. PayPal bu ayın başlarında yeni bir stabilcoin olan PYUSD’yi piyasaya sürmüş ve dikkatleri üzerine çekmişti.

Coutts, stablecoin benimsenmesnin arttığını ve kullanıcı sayısının, şirket entegrasyonu, ürün yeniliği ve ölçeklendirme nedeniyle önümüzdeki üç ila beş yıl içinde Bitcoin (BTC) kullanıcılarını bile geçebileceğini belirtiyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?