Mart 15, 2024

Altcoin’den Token Açma Etkinliği Öncesi Dev Birikim: Gidişat Ne Yönde Olacak?


Wintermute Trading, 36.3 milyon dolar değerindeki Arbitrum token portföyüne ekledi. Bu, 16 Mart’ta yapılması planlanan token kilidinin açılmasından önce gerçekleşti.Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Spot On Chain’den gelen veriler aracılığıyla, bu hareketin piyasanın satın aldığı ilk token olmaması dikkat çekiyor. Basın zamanında, Wintermute Trading’in toplam 29.48 milyon ARB’ye sahipti.

Token kilidinin açılması, önceden kilitlenmiş tokenların dolaşıma sokulması anlamına gelir ve bu da arzın artmasına yol açar. Ancak piyasa yapıcıya göre, bu Arbitrum için olumsuz bir gelişme olmayabilir. Çünkü fiyat düşüşü yaşansa bile, hızlı bir toparlanma olasılığı yüksek.

Arbitrum’un token kilidinin açılması, bu yılın en büyük olaylarından biri olacak. Planlanan tarihte, Ethereum Katman-2 projesi 1.45 milyar token yayınlamayı hedefliyor. Bu, toplam arzın %15.7’sini ve 2.93 milyar dolar değerinde bir miktarı temsil ediyor.

Yatırımcılar uzun pozisyonlar almaya meyillidir çünkü ARB sahiplerinin sayısında belirgin bir artış gözlemleniyor. Üç ay önce, sahip sayısı 985.000 iken, bu yazının yazıldığı sırada bu sayı 1.17 milyona yükselerek dikkat çekti.

Aktif adreslerin azalması, spekülasyonun azaldığını gösterir, ancak ARB’nin fiyatının 2 doların altına düşmeyeceği düşünülmektedir. Bu nedenle, fiyat düşüşleriyle birlikte hızlı bir toparlanma beklenebilir.

Son olarak, Arbitrum’un durumunda, token kilidinin açılmasından sonra yukarı yönlü bir potansiyel olduğunu belirtmek önemlidir. Bu nedenle, yatırımcılar ve piyasa analistleri, bu gelişmeleri dikkatle izlemektedir.

Kaynak : AMBCrypto

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?