Ocak 27, 2023

Altcoin’den Hamle: Ethereum, Solana, Fantom Gibi Rakiplerini Geçti!

Ethereum ölçeklendirme çözümü Polygon (MATIC), son 24 saatte %12 artış kaydederek 2023 görünümünü iyileştirdi.

MATIC yakın zamanda 1,11 dolardan işlem görüyordu. Verilere göre, blockchain’i kullanan günlük aktif kullanıcıların işlemleri artış kaydetti. Artış, 31 Aralık’tan bu yana %48 oranında gerçekleşti.

Ralli, Aptos’un %400, Fantom’un yaklaşık %145 ve Bitcoin’in yaklaşık %40 yükseldiği bir kripto para piyasasında gerçekleşti.

Polygon fiyat tahmini

Polygon, Binance Chain’in ardından 344.000 günlük kullanıcı kaydetti. Bu da Solana ve Ethereum’un önünde ikinci sırada yer almasını sağladı.

MATIC

Polygon, geçtiğimiz ay duyurduğu ortaklıklar ve lansmanlar ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Asıl lansmanının 2023’ün başlarında yapılması planlanıyor. zk-EVM halka açık test ağı Ekim ayında yayına girdi.

Kripto endeks platformu Phuture’dan Charles Storry CoinDesk’e verdiği demeçte yorumunu paylaştı. Storry, “Kullanıcıların ve ilginin bu tür ağlara geri döndüğünü ve yeniden faaliyet gördüğünü görmeye başlıyoruz” dedi.

Storry, “Polygon’un üzerine inşa edilen ve henüz tokenlarını piyasaya sürmemiş olan pek çok proje de var, bunlar yakında çıkacak ve halihazırda artan faaliyet seviyelerine katkıda bulunacak” eklemesini de ihmal etmedi.

DeFi Llama’nın verilerine göre Polygon şu anda yaklaşık 1,1 milyar dolarlık toplam kilitli değere (TVL) sahip.

Storry, “Daha riskli projeler ve erken aşama uygulamalar için toplu TVL artışları görüyoruz” yorumunu yaptı.

“Ayı piyasasında yatırımcılar daha muhafazakârdır ve büyük riskler almak istemezler, ancak şimdi fiyatlar biraz yükseldi, Polygon gibi daha yeni ve daha riskli ekosistemlere daha açıklar.”

Kaynak : CoinDesk
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?